Yanlıştan kurtaracak proje var 

Yanlıştan kurtaracak proje var

Türk Ulaşım Sen Sivas Şube Başkanı Nurullah Albayrak,Yüksek Hızlı Trenin üniversite güzergâhı için öne sürülen gerekçelere karşı projelerin var olduğunu söyledi. Albayrak, ‘’Yıllardır üzerinde çalışılan bilimsel projelerimiz var. Bu proje hem şehir içi trafiği rahatlatacak hem de konfor ve kolaylık sağlayacaktır’’ dedi.

Yanlıştan kurtaracak proje var
Yanlıştan kurtaracak proje var Sivas Memleket
Bu içerik 201 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

YHT istasyonun üniversite güzergâhına alınmasına gösterilen gerekçelere karşı projelerini açıklayan Türk Ulaşım Sen Sivas Şube Başkanı M. Nurullah Albayrak, ‘’Buyrun size proje.Uygulamak istiyorsanız bilimsel olarak hazırlanan alternatif proje var’’ dedi.

Şehir içi trafiğini rahatlatacak, üniversite ile şehir ulaşımını kolaylaştıracak ve konforlu bir ulaşım için hafif raylı sistem önerisini yineleyen Albayrak, ‘’Sivas’a görüntü estetiği katacak aynı zamanda Sivas’ın trafiğinirahatlatacak yüzde 100Türk malı, şehir içi ve üniversite arası hafif raylı sistem bilimsel projesi.Hızlı tren yeri ve güzergâhını eleştirirken, yanlış yaptığınızı söylerken bizler çözüm önerilerimizide sizlere aktarmak ve kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz’’ dedi.

Projenin üniversite destekli olduğunu hatırlatan Albayrak, ‘’Hızlı trenin üniversiteye götürülmesinin asıl amacının ‘üniversiteye gelecek olan öğretim görevlilerinin işini kolaylaştırmak’ diyorsanız, bizde diyoruzki cumhuriyet üniversitesi değerli öğretim görevlisi ve bu konuda emeği büyük olan Murat Mirik hocamızla yıllardır çalıştığımızçok önemli proje var.Şehirle üniversite arasında yolcu taşımacılığında öğrenci ve Sivaslılara konfor ve kolaylık sağlayacaktır.

En önemliside Sivas kent merkezinde trafik yoğunluğu ve sıkıntısını da rahatlatacak ve yoğunluğu kaldıracak şehir ile üniversite arasına uygulanmasını talep ettiğimiz hafif raylı sistem projesi ve uydudan alınan güzergâhçizimi ile kent merkezi hattı projesi.’’ dedi.

sivas yanlıştan kurtaracak proje var
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü