Bölge parkı vandal kurbanı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Bölge parkı vandal kurbanı

Ramazan Bayramında hizmete açılan Osman Seçilmiş Parkı son günlerde vandallalrın açık hedefi haline geldi. Bölge parkında kendini bilmez kişi yâda kişiler tarafından süs havuzlarında ve çardaklarda çok sayıda deformasyon oluştu. Bölge halkı ve piknikçiler duruma tepki göstererek, sorumlularının bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istediler.Sivas Belediyesi ise halkı bölge parkına sahip çıkmaya çağırdı.

Bölge parkı vandal kurbanı
Bölge parkı vandal kurbanı Sivas Memleket
Bu içerik 259 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Sivas Belediyesi tarafından Belediye Başkanı Sami Aydın’ın talimatları doğrultusunda şehrin doğu, batı, kuzey ve güneyinde farklı mesire alanları oluşturuluyor. Bu kapsamda şehrin doğusunda da merhum Belediye Başkanı Osman Seçilmiş’in ismini taşıyan yeni bir mesire alanı inşa edildi. Ancak hizmete gireli bir ay olmamasına rağmen kendini bilmez kişi yâda kişilerce alanda bulunan süs havuzları başta olmak üzere çardaklara zarar veriyor. Süs havuzlarında bulunan fıskiyeler çalınırken öte yandan çardaklara ve gölgeliklere zarar verildi. Başta Ahmet Turan Gazi mahalle sakinleri olmak üzere bölge halkı ve piknikçiler bu durumdan oldukça rahatsız.

Ahmet Turan Gazi Mahalle Muhtarı Asım Boyuneğmez, “Yapılanlar bizi oldukça üzdü, buralar madde bağımlılarının yatağıyken talebimiz doğrultusunda mesire alanına dönüştürüldü. Sivas’ın en güzel mesire alanı buraya inşa edilirken; bu güzel alanda kendini bilmezler tarafından parka zarar veriliyor. Bu konuda üzgünüz başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm Sivas halkından özür diliyor, sorumlularının bir an önce bulunarak cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.“Yapılan hizmet milli servettir.” diyen vatandaşlarda, “Bizden alınan vergiler, bize hizmet olarak dönüyor. Bu parklar bizim, yollar bizim başta bizler olmak üzere herkesin buralara sahip çıkması gerekiyor. Bu bölgede; bunların yaşanması üzücü, bunu yapmasınlar” şeklinde konuştular.

sivas bölge parkı vandal kurbanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”