15 Temmuz’u 3 boyutlu izlediler 

15 Temmuz’u 3 boyutlu izlediler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uğurlanan ‘360 derece Karanlık Gece’ Tırı Sivas’a geldi. 15 Temmuz gecesi çatışmaların yaşandığı bölgelerdeki yaşananlar 3D gözlükle vatandaşlara adeta yaşatıldı. Bazı vatandaşlar hazırlanan görüntüleri izlerken duygulandı.

15 Temmuz’u 3 boyutlu izlediler
15 Temmuz’u 3 boyutlu izlediler Sivas Memleket
Bu içerik 178 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın projesi olan ‘360 derece Karanlık Gece’ Tırının dünkü durağı Sivas oldu. Cumhuriyet meydanında kurulan tırla, 15 Temmuz gecesi çalışmaların yaşandığı bölgelerdeki olaylar 3D gözlükle vatandaşlara izletildi. Çok sayıda vatandaşın ziyaret ettiği tırda, görüntüyü izleyen bazı vatandaşlar ise duygusal anlar yaşadı. Proje hakkında bilgi veren görevli, ‘’14 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız uğurladı ve Samsun’dan başladık. Bugün Sivas’tayız. Her gün bir ilde olmak üzere toplamda 50 ili gezeceğiz. Anadolu’daki insanlar 15 Temmuz’u İstanbul, Ankara’da olduğu gibi yaşamadı. Biz o geceyi üç boyutlu olarak yaşatıyoruz. ‘360 derece Karanlık Gece’ adıyla yollar çıktık. İhanet gecesini unutmayacağız ve unutturmayacağız. Burada Sivas Belediye Başkanımız bizi misafir etti.

İzledikten sonra ağlayarak çıkan insanlar var, duygulanarak tamamını izlemeden yarıda kesen insanlar da var. 15 Temmuz gecesi Boğaziçi köprüsünde yaşananlar, 55 şehidimizin olduğu Özel Harekâtta yaşananlar, TBMM’de yaşananlar üç boyutlu animasyon olarak gösteriliyor’’ dedi.

sivas 15 temmuzu 3 boyutlu izlediler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek