FETÖ’den işlem görenler idareci yapılacak” 

FETÖ’den işlem görenler idareci yapılacak”

Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, okullara idareci atamaları ile ilgili yapılan mülakatı eleştirdi. Eryıldız, ‘’Bırakınız bir yapıya mensup yandaş kişilere peşkeş çekmeyi, FETÖ soruşturmaları kapsamında işlem görmüş kişilerin bile yeniden idareci yapılma çabası var’’ dedi.

FETÖ’den işlem görenler idareci yapılacak”
FETÖ’den işlem görenler idareci yapılacak” Sivas Memleket
Bu içerik 3618 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız,okullara Müdür ve Müdür Yardımcısı atamalarını eleştiren bir açıklama yaptı. Şube binasında düzenlediği basın toplantısında, idareci atamalarının mülakat ile yapıldığını hatırlatan ve sonucun yandaş idarecilerin lehine tamamlanacağını ifade eden Eryıldız, kimin nereye idareci olacağının önceden belli olduğunu iddia etti. Eryıldız, ‘’Öğretmen atamalarından idareci atamalarına kadar bütün işleyiş, mülakat anlayışı ile yürütülmektedir.

Müdür ve müdür yardımcıları ile ilgili bir mülakat süreci daha tamamlandı. Her ne hikmetse İl Milli eğitim Müdürlüğü sitesinde sınav sonuçlarını yayınlamak yerine, kişilerin TC kimlik numaraları ile kendi sınav sonuçlarını öğrenebildikleri bir yol seçmiştir. Çok açıktır ki bu şekilde, yapılan hak gaspının ve kurumları yandaş yapılara peşkeş çekmenin gizlenmesi yolu seçilmiştir. Daha sınav yapılmadan okulların kimler için parsellendiği, hangi okula kimin atanacağı dilden dile dolaşmaya başlamıştır. Milli Eğitim yetkilileri her ne kadar bu haksızlığı gizleme çabası içine girseler de atamalarla birlikte gerçekler ortaya çıkacaktır. Görülecektir ki okullarda boş bulunan idarecilerin yüzde 90’ı bir yapıya mensup kişilere peşkeş çekilmiştir’’ dedi.

FETÖ’den işlem görenlerin dahi idareci yapılmak istendiğini vurgulayan Eryılmaz, ‘’Bizler Türk Eğitim – Sen olarak ilimiz eğitimindeki olumsuzlukları yakından takip ettiğine inandığımız Sayın Valimizin bu kadar yandaş uygulamaya geçit vermeyeceğini düşünüyorduk. Ama bırakınız bir yapıya mensup yandaş kişilere peşkeş çekmeyi, FETÖ soruşturmaları kapsamında işlem görmüş kişilerin bile yeniden idareci yapılma çabası çok manidardır. 15 Temmuz sonrası birlik, beraberlik ve liyakat söylemlerini dillerinden düşürmeyenler, bunu çok kısa sürece unutmuşlardır. Aslında bu mücadele, derdi makam olanlarla, derdi Vatan olanların mücadelesidir. Uygulamalar göstermektedir ki, Yenikapı ruhu yerini Kapıkulpu ruhuna bırakmıştır’’ dedi.

sivas fetö den işlem görebler idareci yapılacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek