Ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti yaptık 

Ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti yaptık

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yol ve kaldırım düzenlemeleri esnasında kesilen ağaçlarla ilgili açıklama yaptı. Başkan Aydın, “Düzensiz olan, niteliği olmayan özellikle akasya ağaçlarını kaldırıyoruz. Bazen bunu istismar edenler oluyor. Sivas’ta ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti bu şehre kazandıran biziz” dedi.

Ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti yaptık
Ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti yaptık Sivas Memleket

Hüsne AKKAYA

Belediye Başkanı Sami Aydın 24 Temmuz basın bayramı nedeni ile Paşabahçe mesire alanında ilimizde bulunan görsel ve yazılı basın temsilcileri ile akşam yemeğinde bir araya geldi.  Başkan Aydın, “Basın mensupları bizlerin yapmış olduğu çalışmaları büyük özveriler ortaya koyarak takip ediyor. Basın mensuplarının hafta sonu olmaz, tatili olmaz, bayramı olmaz. Yağmurlu karlı soğuk kış günlerinde dahi görevlerini aksatmadan yaptıklarını  biliyorum. Bir bakımdan sizlerin bu özel gününde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben ailelerinize de teşekkür ediyorum. Siyasetçinin kahrını çekmek zordur ama bana göre basın mensubunun kahrını çekmek daha zordur. Ben genelde Sivas basınına teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Gerçekten her birinizle çok güzel anılarımız geçiyor. Sivas için elinizden gelen katkıyı, desteği ortaya koyuyorsunuz. Bizlerde kamu kuruluşu olarak sizlerin yanında olmaya çalışıyoruz. Belki bazen bunda yeterli oluyoruz. Belki bazen de eksik kalıyoruz” dedi.

KESİLMESİ GEREKİYORSA KESİLİR

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan ağaç kesimlerine de değinen Başkan Aydın, şöyle konuştu:  “Özellikle şehir merkezinde ciddi şekilde yol, alt yapı kaldırım düzenlemeleri yapıyoruz. Hedefimiz şehri görsel olarak daha etkin bir konuma kavuşturmak. Geçtiğimiz dönemlerde İstasyon Caddesinde düzenlemeler yaptık. Orada İstasyon Caddesinin standardına yakışmayan  görüntüler vardı. Orada çürümüş, miladını doldurmuş ağaçlar vardı. Bu ağaçları bir heyet ile tespit ettik. Ve bunların kaldırılması gerektiğini ifade ettik. Çok genç ve nitelikli olanları da başka yerlere naklettik. Çok eleştiri aldık. Ama onun yerine belli bir düzen, belli bir intizam içerisinde dikmiş olduğumuz nitelikli, uzun ömürlü ağaçlar bugün oraya ayrı bir güzellik kattı. Bunun gibi birçok bölgede bir çok cadde de düzenlemeler yaptık. Sivas’ta belki ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti bu şehre kazandıran biziz. AK-SU parkta bir tane bile ağaç yoktu. Şimdi orman gibi bir sürü ağaç karşınıza çıkıyor. Mehmet Akif Ersoy parkında bir tane ağaç yoktu. Şehrin her bölgesine, caddelerine parklarına müthiş bir ağaçlandırma faaliyetimiz oldu. Bu senede bu konuda caddelerimize çalışmalar yapıyor. Düzensiz olan, niteliği olmayan özellikle akasya ağaçlarını kaldırıyoruz. O caddeye ve kaldırımların genişliğine uygun görselliği daha ön planda olan dekoratif ağaçlar kullanıyoruz. Herhangi bir ağac kesmek normal bir vatandaşın arzu etmediği bir şeydir. Ancak kesilmesi gerekiyor ise elbette kesilecek” dedi.

“AĞAÇ İSTİSMARI YAPILIYOR”

Eleştirilerde iyi niyetli olanları bir kenara bıraktığını dile getiren Başkan Aydın, “Ama bazen de bunu istismar edenler oluyor. Buna ister siyasi istismar diyin, isterseniz bireysel olarak birilerinden intikam alma girişimleri diyin biz bunları doğru bulmuyoruz. Bu nedenle bu tür girişimde olanları işin doğrusu yadırgadığımı ifade ediyor, sonuç olarak ta o cadde tamamlandığında uygun olan yerlere ağaçlar dikildiğinde, uygun bir nizamda dikilecektir. Cadde her yönü ile pırıl pırıl olacaktır. Şunu her Sivas’a gelen bize söylüyor. Sivas sürekli değişiyor. Şehrin merkezi dediğimiz ana caddelerimiz yeni düzenlemeler ile birlikte muhteşem görüntülere kavuşuyor. Caddelerimiz estetik bir görüntüye kavuştuğu zaman o bölgede ticaret gelişiyor. O bölgedeki mülkiyetlerin bile değerine pozitif etki yapıyor. Bunları yaparken elbette bazı düzenlemeler yapıyorsunuz. Bu ağaçlarda olmak kaydı ile, nitelikli olanları koruyorsunuz, nitelikli olmayanları da kaldırıyorsunuz” diye konuştu. 

sivas ağaçlandırma noktasında en büyük hizmeti yaptık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek