Refah ve huzur için daha güçlü bir ekonomi 

Refah ve huzur için daha güçlü bir ekonomi

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi ve Sivas Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla TOBB'da düzenlenen 'Müşterek Konsey' toplantısına katıldı.

Refah ve huzur için daha güçlü bir ekonomi
Refah ve huzur için daha güçlü bir ekonomi Sivas Memleket

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi ve Sivas Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla TOBB'da düzenlenen 'Müşterek Konsey' toplantısına katıldı. Konsey Toplantısının moderatörlüğünü yapan Başkan Osman Yıldırım, son zamanlarda ülkemiz ve bölgemizin zor bir süreçten geçtiğini söyledi. Yıldırım, "Bağımsız ve güçlü bir ekonomi, ülkemizin bulunduğu coğrafyada bizi refah ve huzur içerisinde yaşatacak en önemli kalkandır.Bunun için de iş dünyası olarak bizlere düşen daha çok çalışmak, daha çok üretmek ve daha çok yatırım yapmaktır. Bu konuda işadamlarımız ve tüm girişimcilerimiz desteklenmeli, bürokratından, siyasetçisine kadar toplumun tüm kesimleri bu anlayışta olmalı, aynı gemide olduğumuzu ve gidecek hiçbir yerimizin de olmadığını bilmeleri gerekmektedir" dedi.

“DEVLETİ YANINDA GÖREN ÖZEL SEKTÖRÜMÜZ, DAHA FAZLA MORALLE İŞİNE SARILDI”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye ekonomisini, zor duruma düşürmek için terör örgütlerini kullanarak saldıran odakların, ne yaparsa yapsın, nasıl saldırırsa saldırsın, başarılı olamayacağını söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Biz bir oldukça, el ele, omuz omuza verdikçe bizi yenemeyecekler. Onlar her saldırdığınızda; Türk iş dünyası olarak, ülkemizin geleceği için daha çok çalışacak ve üreteceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Hep birlikte reel sektör için çok daha hayırlı işlere imza atacağız. Ve el birliğiyle ülkemizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokacağız” dedi.

 

“FETÖ ÜYELERİ İŞ DÜNYASINI BOŞ BIRAKMADI”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de gizlice devlete sızan FETÖ üyelerinin iş dünyasını da "boş bırakmadığını" kaydetti. Tüfenkci, "Bunları kamuda yuvalandıkları yapılardan söküp atıyoruz. Bundan sonraki sızma teşebbüslerine karşı da uyanık olmamız gerekiyor. Odalar ve borsalar camiasının bu konuda gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyorum" diye konuştu.Bakan Tüfenkci, oda ve borsa seçimlerinin yaklaştığına dikkati çekerek, seçimlerin adil rekabet şartları altında, demokratik bir ortamda ve şeffaf şekilde gerçekleşmesine büyük önem verdiklerini kaydetti.Bu amaçla gerekli tedbirleri aldıklarını dile getiren Tüfenkci, "Mevcut yönetimlerin ve yeni adayların, ekiplerin ve projelerin adil rekabet ortamında kardeşçe yarışacağı ve sonuçları itibarıyla ülkemiz için hayırlara vesile olacak bir seçim dönemi diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.Tüfenkci, Türkiye'nin 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen en hızlı büyüyen ekonomiler arasında yer aldığını vurgulayarak, 2017 yılına yüzde 5 gibi yüksek bir büyüme oranıyla girildiğini, bu rakamı daha üst seviyelere taşımak için daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Bakanlık bürokratlarının teşvik ve destekler konusunda bilgilendirmek üzere bazı illerde şirketleri ziyaret ettiklerini bildirerek, kağıdın üzerinde gördükleri tüm unsurları yerinde görme fırsatı yakaladıklarını anlattı.Yatırım, üretim ve ihracatın özel sektör eliyle ilerlemesi gerektiğine dikkati çeken Zeybekci, bu süreçte kamunun görevinin ise çarkların hızlı dönmesini sağlamak olduğunu vurguladı.Türkiye'nin her yıl 1 milyon vatandaşına iş bulmak zorunda olduğunu ve yüzde 6 büyümek zorunda olduğunu kaydeden Zeybekci, Türkiye'nin 5-6 yılda bir yaşadığı krizlerden kurtulmak için artık değerlendirilemeyen imkan ve kaynaklarının değere dönüştürülüp ihraç etmesi gerektiğini söyledi.Zeybekci, Türkiye'de yatırım yapmak isteyenlerle ekonominin büyüyeceğinin altını çizerek, yatırım yapanların hepsinin "başının üzerinde yeri olduğunu" ifade etti.Zeybekci, Bakanlığının teşvik ve destekleri konusunda şirketlere bilgi vermeyi istediğini de belirterek, her ile giderek bu konuda bilgilendirme yapabileceklerine işaret etti.Bakan Zeybekci, TOBB'un, Ekonomi Bakanlığının yurt dışında açtığı Türk Ticaret Merkezlerinin kurucularından biri haline gelmesine yönelik bir anlaşmayı imzaladıklarını da bildirdi.

sivas refah ve huzur için daha güçlü bir ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek