İşitme engellilere yönelik bilgi yarışması
Advert

İşitme engellilere yönelik bilgi yarışması

Topluma din konusunda rehberlik yapmakla görevli olan Diyanet İşleri Başkanlığı, hizmet ve çalışma alanlarını toplumun tüm katmanlarını kuşatacak şekilde planlayarak yürütüyor.

İşitme engellilere yönelik bilgi yarışması
İşitme engellilere yönelik bilgi yarışması Sivas Memleket
Bu içerik 67 kez okundu.

Özellikle engellilerin dini vecibelerini yerine getirmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yürüten Başkanlık, engellilere manevi destek ve dini danışmanlık hizmetleri sunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından engellilere yönelik sürdürülen çalışmalar son zamanlarda önemli aşamalar katedilerek, her ilde “Engelli Koordinatörleri” belirlenerek hizmetlerin daha sistemli hale getirilmesi sağlandı.2016 yılında başarılı 100 engelli öğrenciye yönelik yapılan umre programının verimli olması ve engelliler üzerinde manevi anlamda önemli katkılarının oluşması sebebiyle bu yıl da yapılması planlandı. Engelli grupları kendi içinde engelli çeşidine göre sınıflandırılarak umre organizasyonları gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk olarak işitme engellilerin katılacağı umre organizasyonuna seçimler yarışma ile gerçekleştirilecek.

Bu bağlamda: “Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” işitme engelliler arasından yapılacak. Yarışmaya katılmak isteyen işitme engelliler 11 Ağustos tarihine kadar İl ve İlçe Müftülüklerine müracaat edebilecek. 

SİVAS İŞİTME ENGELLİLERE YÖNELİK BİİLGİ YARIŞMASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Madde bağımlısı gençleri  topluma kazandıracaklar
Madde bağımlısı gençleri topluma kazandıracaklar
“Sorunları ve sıkıntıları  çözmekte zorlanıyoruz”
“Sorunları ve sıkıntıları çözmekte zorlanıyoruz”