Sivaslıları, Mescid-i Aksa seferi bekliyor 

Sivaslıları, Mescid-i Aksa seferi bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm vatandaşlara seslenerek “Kudüs’ü, Mescidi Aksa’yı ziyaret edin’’ çağrısında bulundu.Her zaman milli ve manevi konulara duyarlı olan Sivas’ta, bu çağrının yankı bulması beklenirken, birçok vatandaş, özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarının Kudüs’e sefer başlatmasını beklediklerini vurguladı.

Sivaslıları, Mescid-i Aksa seferi bekliyor
Sivaslıları, Mescid-i Aksa seferi bekliyor Sivas Memleket
Bu içerik 245 kez okundu.

Yüksel MENEKŞE

Kudüs bugünlerde yine çok gergin. İsrail, Filistin topraklarını tamamen işgal planını adım adım uyguluyor. Bunun için çeşitli algı yönetim metodları ve acımasız zorbalıklardan da vazgeçmiyor. İsrailliler, tarihte Müslümanlar hariç diğer milletlerin kendilerine yaptığı her türlü zulmü aratmayacak sertlikteki şiddeti Filistinlilere uyguluyor. Özellikle Türkiye denince insan hakları, hukuk, idam cezası gibi konularda ahkam kesenler, İsrail söz konusu olunca susuyor ve tepki vermiyorlar. Hatta insanlık dışı uygulamalara destek vermekten geri kalmıyorlar. Birleşmiş Milletler'in kınamaları ise hiçbir etki yapmıyor. Filistin toprakları 69 yıldan beri kan, gözyaşı ve zulümle iç içe.

KUDÜS MÜSLÜMANLARI BEKLİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Grup Toplantısında yaptığı konuşmada İsrail’in Mescidi Aksaya olan tutumunu sert dille eleştirdi. Osmanlı’dan sonra Kudüs’ün sıkıntılı günlerinin başladığını söyleyen Erdoğan, Müslümanların bölgeden tecrit edildiğini vurguladı. ‘’Biz Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak imkan değil, iman meselesidir’’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm vatandaşlara ve dünya Müslümanlarına seslenerek, “Kudüs’ü ziyaret edin” çağrısında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, ‘’Eğer İsrail elindeki silahlara, arkasındaki güçlere, yani imkanlarına bakarak böyle bir yola tevessül ediyorsa çok yanılıyor. Mescidi Aksa’nın dört bir yanında şanlı bir direniş sergileyen Filistinli ve diğer milletlerden kardeşlerimiz de bu zeminin dip diri ayakta olduğunu cümle aleme ilan etmektedir. Buradan tüm vatandaşlarıma ve dünyadaki tüm Müslümanlara bir çağrıda bulunmak işitiyorum. İmkanı olan herkes, bulduğu her fırsatta Peygamber efendimizin tavsiyesine uyarak, lütfen Kudüs’ü, Mescidi Aksa’yı ziyaret etsin. Gidemeyenler de oradaki kardeşlerimize kandil yağı olması babından yardım göndersin’’ dedi.

SİVAS’TA NASIL KARŞILIK BULACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısının ülkemiz ve birçok dünya Müslümanı tarafından yankı bulacağı tahminleri yapılırken, Sivas’ın da bu çağrıya büyük destek vermesi bekleniyor. Tarihi boyunca milli ve manevi konularda hep öncülük ve fedakârlık yapan Sivas’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrısına cevap vermesi bekleniyor. Özellikle Sivil Toplum Kuruluşlarının, bu çağrı üzerine Sivas’ta kampanyalar başlatması ve Mescidi Aksa’ya ziyaret seferleri oluşturulacak mı soruları sorulurken, bazı vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çağrısına katılmak için oluşturulacak kampanyaları beklediğini vurguladı.

 

sivas sivaslılar mescid-i aksa seferi bekliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü