Kurban fiyatlarında artış yok 

Kurban fiyatlarında artış yok

Kırmızı et fiyatlarındaki artış Sivas’ta kurbanlık fiyatlarına yansımayacak. Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, düzenlediği basın toplantısında “Sivas’taki kurbanlık fiyatlarında artış yapmıyoruz” dedi.

Kurban fiyatlarında artış yok
Kurban fiyatlarında artış yok Sivas Memleket
Bu içerik 131 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Sivas’taki kurbanlıkların durumu ve fiyatları hakkında basın toplantısı düzenledi.

Başkan Hastaoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın; “Kurbanlık fiyatlarını rahatlatmak için kolumuzu değil, vücudumuzu, canımızı ortaya koyacağız. Kurban Bayramı'nda bütün vatandaşlarımızın bütçelerine uygun kurban kesimi yapmaları da hepimizin arzusu." sözleri üzerine Sayın Bakanımıza destek olmak amacıyla Sivas’taki kurbanlık fiyatlarında artış yapmıyoruz” dedi.

Başkan Hastaoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ilimizdeki besicilerle yapılan toplantı sonucunda, besicilerimiz bu sene fedakârlıkta bulunarak, et fiyatlarına yüzde 15 zam gelmesine rağmen kurbanlık fiyatlarına zam yapmayacaklar. Gösterdikleri duyarlı davranış için besicilerimize teşekkür ediyorum. Geçen sene canlı Kilogram Fiyatı 20 TL olan Tosun yine 20 TL den satılacak. Dişi Koyun 16 TL, erkek koyun 18 TL, kombinalardaki kesim ücretleri ise büyükbaş için 350 TL, küçükbaş için 50 TL, parçalama ücreti 200 TL, et çekim ücreti ise 1 TL olarak belirlenmiştir.

 

 

sivas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak