Yetim ve öksüzleri sevindirelim 

Yetim ve öksüzleri sevindirelim

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı, Suriye’deki zulümden kaçarak ülkemize sığınmak zorunda kalan çocuklara oyuncak kampanyası başlattı. Tüm vatandaşları kampanyaya davet eden Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, ‘’Bu hem insani, hem İslami görevimiz. İnsani duygularımızı öne çıkarmak amacıyla böyle bir kampanya başlattık’’ dedi.

Yetim ve öksüzleri sevindirelim
Yetim ve öksüzleri sevindirelim Sivas Memleket
Bu içerik 122 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği örnek bir kampanya başlatarak yetim ve öksüz çocuklara oyuncak temin ediyor. Suriyeli vatandaşların barındığı kamplara Sivaslı vatandaşların yardımlarını ulaştıran ve oradaki insanların ihtiyacını araştıran Sivas Belediyesi görevlileri, oyuncak talebine duyarsız kalmadı. Kampanya hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, ‘’Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneği olarak kamplarda yaşayan 5 bin yetim için oyuncak kampanyası başlattık. Bizler Ramazan ayında kamplara 4 TIR gıda gönderdik. Oraya giden arkadaşlarımız oradaki ilgili arkadaşlarla görüşmeleri sonucunda, çocukların oyuncak talebinde bulunduklarını söylediler. Biz de bunun üzerine Belediye Başkanımız ile görüştük ve bu kampanyaya karar verdik. Kampanyanın bedeli 10 lira. 10 lira veren vatandaşımız bir kız ve bir erkek yetim çocuğu sevindirmiş oluyor. Bizler oradaki yetim çocuklarımızı mutlu etmek adına böyle bir kampanya başlattık’’ dedi.

Tüm vatandaşları bu kampanyaya davet eden Özaydın, ‘’Bu kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlarımız hayatder.org internet sitesinden yatırabilir, bizzat Hayat Ağacı Derneğine gelip yatırabilir veya yüzlerce esnafımıza kumbara bıraktık vatandaşlarımız bu yöntemlerle kampanyaya destek verebilirler.

Bu hem insanı hem İslami görevimiz. Efendimiz buyuruyor ki ‘Her kim ki bir yetimin başını okşarsa, ahirette onlarla beraberiz’ buyuruyorlar. Dolayısıyla böylesi bir sevaba erişmek adına, insani duygularımızı öne çıkarmak amacıyla böyle bir kampanya başlattık. 30 Ağustos son tarihimiz’’ dedi.

sivas yetim ve öksüzleri sevindirelim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek