Altın uzun vadeli bir yatırım 

Altın uzun vadeli bir yatırım

Altın uzun süredir belli seyrinde ilerliyor. Yüksek oranda düşüş veya yükseliş olmuyor. Düğünlerin artmasının ise altın fiyatlarına bir etkisi olmadı. Sivas Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Taner Deliktaş altının 15 ila 20 gün içerisinde yükseleceğini söyledi.

Altın uzun vadeli bir yatırım
Altın uzun vadeli bir yatırım Sivas Memleket

Hüsne AKKAYA

Altın uzun süredir belli seyrinde ilerliyor. Yüksek oranda düşüş veya yükseliş olmuyor. Düğünlerin artmasının ise altına bir etkisi olmadı. Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Taner Deliktaş, "Yaz sezonu itibarı ile altın durağana geçti. Ama bu altının düşeceği anlamına gelmiyor. Biz daha öncede belirttiğimiz gibi bu yılın altın yılı olacağını düşünüyoruz. Altın yine yükselecek. Biz evleneceklere, düğün yapacaklara, yatırım  yapacaklara şuan tam altın alma zamanı diyoruz. Ramazan bitti düğünler başladı. Gurbetçilerimiz de geliyor. Biz satışlardan gayet memnunuz. Vatandaşımız şuan yüksek fiyatlardan da altın almıyor. Ama bir iki ay içerisinde altın fiyatlarının çok yukarılarda olacağını tahmin ediyoruz. Çünkü Ortadoğu’daki savaşlar petrole yansıyor. Petrolde altına yansıyor. Bu nedenle altının daha da yükseleceğini düşünüyoruz. Biz Sivas halkının şuanda altınlarını almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü altın ileri vadelerde her zaman en iyi yatırımdır. Her zaman yatırımcısını da kazandıran bir üründür. Hiçbir ürün on yıl sonra geri satılmaz. Ama altın öyle değildir. Altın on yıl sonra da tekrar para ediyor.

El inde altın olup bozdurmak isteyenler ise on, on beş gün kadar daha beklesin. Yaklaşık iki hafta sonra altının yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi.

 

 

sivas altın uzun vadeli bir yatırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek