Toplu sözleşme için teklif hazır 
Reklamı Geç
Advert

Toplu sözleşme için teklif hazır

1 Ağustos’ta görüşmeleri başlayacak olan toplu sözleşmeleri kapsamında sağlık çalışanları için talep edilecek teklifler belirlendi. Sivas Sağlık-Sen Şube Başkanı Efe Zileli, sağlık çalışanlarının adaletsiz performans sistemi ile mağdur edidiğini kaydetti.

Toplu sözleşme için teklif hazır
Toplu sözleşme için teklif hazır Sivas Memleket
Bu içerik 260 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

4. Dönem Toplu Sözleşmede Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanları için talep edilecek teklifler Sağlık-Sen Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Sivas Şubesi tarafından basın ile paylaşıldı.  Sözleşme sürecinde talep edilecek teklifleri açıklayan Sivas Sağlık-Sen Şube Başkanı Efe Zileli, sağlık çalışanlarının çalışma yaşamında ki yaşadığı zorluklara değinerek, “Sağlık çalışanları büyük bir özveri ve yoğun çalışma temposu ile halkımızın sağlık hizmeti alabilmesi için görev yapıyor. Avrupa otalamasının altında bir sayı ile onlardan daha fazla çalışarak bu kutsal vazifeyi yerine getiriyorlar, biz bayram yaparken onlar nöbet tutuyor. Tuttukları nöbetlerin karşılığını alamıyorlar. Adaletsiz performans sistemi ile mağdur ediliyorlar” dedi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarının taleplerinden bir kısmını dile getiren Zileli, hazırlanan 56 talepten bir kısmını şöyle sıraladı; “ Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının zam ve tazminatları artırılmalıdır. İş güçlüğü, iş riski ve temininde güçlük zamları 2000’er puan artırılmalıdır. Ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalıdır. Döner sermaye katsayıları artırılmalıdır. Süt izni ve yıllık izinlerde döner sermaye kesintisi yapılmamalıdır. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarına yıpranma payı verilmelidir”  dedi.

 

sivas toplu sözleşme için teklif hazır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”