Doğalgaz, Sivas geneline yayılıyor 

Doğalgaz, Sivas geneline yayılıyor

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım, basın mensupları ile bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. İnan, ‘’5 ilçe ve bir beldeye doğalgaz ulaştı. Eylül ayında ise 5 ilçemize daha doğalgazı ulaştırmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Doğalgaz, Sivas geneline yayılıyor
Doğalgaz, Sivas geneline yayılıyor Sivas Memleket
Bu içerik 143 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım 24 Temmuz basın bayramı nedeniyle, basın mensupları ile bir araya geldi. Basının ve basın özgürlüğünün önemine değinen İnan, ‘’Sivas’a büyük değer katıyorsunuz. Sivas’ın gelişmesine, Sivas’ta neler olduğunu bize gösteren bir ekipsiniz’’ diyerek basın gününü kutladı.

2017 yılı doğalgaz yatırımları hakkında bilgi veren İnan, ‘’2017 yılı itibari ile 5 ilçemizde ve bir beldemize de doğalgazı ulaştırdık. Kangal ilçemizde altyapı çalışmalarımızı bitirdik, test aşamasındayız. Zara ilçesinde hızlı bir şekilde gidiyoruz, bugün Gemerek ilçesinde kazma vuruldu, yapıma başlandı. Çok kısa süre sonra da Divriği ve Gürün’de de çalışmalarımıza başlayacağız. İnşallah eylül ayının sonu gibi bu ilçelerimize gaz arzımızı sağlayacağız. Sivas çok geniş bir coğrafyaya sahip, o nedenle çok zor bir çalışma. Sivas halkı zaten doğalgaza iyi bir gözle baktı, şehrin gelişmesine çok büyük bir faydası olduğu için hep olumlu yaklaşıldı. Yapım aşamasında da bir takım sıkıntılar oluşuyor, bu konuda Sivaslılar bize her zaman destek oldular’’ dedi.

sivas doğalgaz sivasgeneline yayılıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak