Sivas’ta 16 bin 700 dekar ekili alan zarar gördü 

Sivas’ta 16 bin 700 dekar ekili alan zarar gördü

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Kangal, Gürün ve bu ilçelere bağlı olan köylerdeki ekili tarım arazilerinde dolu nedeniyle meydana gelen hasarları tespit ettiklerini kaydetti. Yıldız, Gürün İlçesinde iki köyde 49 çiftçiye ait bin 200 dekar alanda, Kangal’da ise beş köyde 110 çiftçiye ait 16 bin 500 dekar alanda zarar meydana geldiğini söyledi.

Sivas’ta 16 bin 700 dekar ekili alan zarar gördü
Sivas’ta 16 bin 700 dekar ekili alan zarar gördü Sivas Memleket
Bu içerik 138 kez okundu.

Mehmet Tırpan

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Gürün ve Kangal'da doludan zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Yaptıkları incelemelerde bazı tarım arazilerinde ekili alanların zarar gördüğünü belirten Yıldız: “Gürün İlçemizde iki köyde 49 çiftçiye ait bin 200 dekar alanda, Kangal İlçemizde ise beş köyde 110 çiftçiye ait 16 bin 500 dekar alanda zarar meydana gelmiştir” dedi.

Tespit edilen zararların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ilettiklerini aktaran Yıldız: “Gürün İlçesine bağlı Koyunlu ve Yolgeçen, Kangal İlçesine bağlı Yaylacık, Hamal, Mancılık, Yellice, Bozarmut Köylerinde dolu yağışından dolayı ekili tarım alanları zarar gördüğü tespit edildi. İlgili Köy Muhtarlarının İl Müdürlüğümüze verdiği dilekçe doğrultusunda köylerdeki arazilerde hasar tespit çalışmaları yaparak tespit edilen zararları Bakanlığımıza bildirdik. Gürün İlçemizde iki köyde 49 çiftçiye ait bin 200 dekar alanda, Kangal İlçemizde ise beş köyde 110 çiftçiye ait 16 bin 500 dekar alanda zarar meydana gelmiştir, hasarlarla ilgili gerekli çalışmalar başlatıldı, en kısa zamanda çiftçilerimiz için gerekli çalışmalar yürütülecek. Devletimiz her zaman her konuda çiftçilerimizin yanında olduğu gibi tabii afetlerden zarar gören çiftçilerimizin de yanında olacaktır. Görevli arkadaşlarımız gerekli incelemeleri yapmış zarar miktarını Bakanlığa bildirildi” ifadelerini kullandı.

İncelemelerin ardından bölgede çalışan tarım işçileri ile bir süre sohbet eden Yıldız, onlarla sohbet ederek yaşadıkları sıkıntıların çözüme kavuşturulması noktasında gayret gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

sivas sivasta 16bin 700 dekar ekili alan zarar gördü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak