Sivas, FETÖ davalarında ilk 3´te 

Sivas, FETÖ davalarında ilk 3´te

15 Temmuz 2016´dan bu yana en fazla FETÖ davasının açıldığı il İstanbul ve Ankara´nın ardından Sivas oldu. Sivas’ta bir yılda açılan 17 FETÖ davasında 2 sanık hapis cezasına çaptırıldı.

Sivas, FETÖ davalarında ilk 3´te
Sivas, FETÖ davalarında ilk 3´te Sivas Memleket

Hüsne AKKAYA

15 Temmuz 2016´da Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasının ardından hain girişimin sorgulanmasına yönelik ülke genelinde 62 ilde 3 bin 857´si tutuklu olmak üzere 6 bin 880 sanık hakkında 269 dava açıldı.

Adalet Bakanlığı ilgililerinden alınan bilgiye göre en çok dava açılan iller, İstanbul ve Ankara´nın ardından Sivas olarak kayıtlara geçti.

Sivas´ı; Kars, Kocaeli, Konya, Kırıkkale ve Mardin takip etti. Hain girişimin ardından İstanbul´da 40, Ankara´da 25, Sivas´ta 17, Kars´ta 14, Kocaeli ve Konya´da 9´ar, Kırıkkale ile Mardin de ise 7´şer davada sanıklar hâkim karşısına çıktı.

Bir yıl içerisinde darbe teşebbüsüne ilişkin tamamlanan davalarda Bitlis´te 4, Kars´ta 3, Sivas ve Erzurum´da 2´şer, İstanbul´da ise bir sanık hapis cezasına çaptırıldı. FETÖ davalarının hız kesmeden devam etmesi bekleniyor.

sivas fetö davalarında iilk üçte
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek