Külliyeye 81 ilden 81 Bayrak 

Külliyeye 81 ilden 81 Bayrak

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminde şehit olan kahramanların anısına şehit ailelerinden teslim alınan Türk Bayrakları bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilecek. 81 ilden Külliyeye götürülen şanlı bayrağımız Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde dalgalandırılacak.

Külliyeye 81 ilden 81 Bayrak
Külliyeye 81 ilden 81 Bayrak  Sivas Memleket
Bu içerik 142 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas’taki 2 şehit ailesinden alınan Türk Bayrakları 15 Temmuz Gecesi, Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulaştırılmak üzere yola çıktı. Şehit yakınlarından uğruna can verdiğimiz ve vermeye hazır olduğumuz Türk bayrağımızı alan Alperen Parlak ve Muhammed Tayyip Ganpolat Türk Bayraklarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesine giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edecek. 81 ilden Cumhurbaşkanlığına gidecek olan Türk Bayrakları Cumhurbaşkanlığı külliyesinde dalgalandırılacak. Kent Meydanında düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, Şehit yakınlarınca gençlere verilen Türk Bayraklarımız bugün gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sivas adına taktim edileceğini söyledi.

15 Temmuz gecesi bu millete en büyük hainlik girişimi gerçekleştirildiğini hatırlatan Başkan Aydın: “O gece millet olarak kenetlendik ve hain girişime Çanakkale, Sakarya ve Kurtuluş Savaşında olduğu gibi aynı duruşu sergileyen milletin ferdi olmaktan onur ve şeref duyuyoruz. Şehit olan iki ailemizin fertlerinden alınan Türk Bayrağımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim edilecek. Şehitlik en büyük mertebe. Bugüne kadar çok sayıda şehit ailelerini ziyaret ettik hepsinin onurlu ve gururlu olduğunu gördük. Böyle bir hain darbe girişimine tekrar kalkışıldığında 81 milyon Türk genci annelerimiz ninelerimiz dedelerimiz hiçbir şey düşünmeden yine o silahlara göğüs gerecektir. Bu millete ne kadar çok hizmet edersek onur duymamız lazım” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin ise, “1 yıl önce 15 Temmuz Cuma günü Türkiye kara bir gün yaşadı. Ant olsun milletimizin dirayetiyle darbeye göğüs gerdik. 16 Temmuz’u aydınlattık. O günün sayesinde vatanımızı ve topraklarımızı tekrar kazandık. Bu uğurda şehit olanlara Allah’tan rahmet diliyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Burak Kuruçay ise, “15 Temmuz’da milletimize silah doğrultanlarda Çanakkale’de milletimize silah doğrultanlarla aynı idi. Yüzyıl öncede 15 Temmuz’da tek amaçları vardı şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmekti. Ecdadımız Çanakkale’de 7 düvene karşı nasıl mücadele verdiyse aynı amaçla milletin iradesine gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik. 15 Temmuzda uçaklara, tanklara ve silahlara karşı iman dolu göğsümüzü gerdik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile meydanlarda ihanete karşı durduk. O gece cephedeki evlatlarına dua eder gibi dua etti anneler. O gece 250 kahramanımız şehit oldu. 2 binden fazla kişi gazi oldu” ifadelerine yer verdi.

 

 

sivas külliyeye 81 ilden 81bayrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek