Yiğidolar öğrencilere sahip çıkmaya devam edecek 

Yiğidolar öğrencilere sahip çıkmaya devam edecek

Sivas Valisi Davut Gül’ün Başkanlığını yaptığı Sivas Hizmet Vakfı’nca yürütülen ve ailesi Sivas’ta ikamet eden lisans öğrencilerine yönelik “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” adlı eğitim yardımı kampanyasında 8 aydır ödenen bursların son taksiti yatırılarak proje tamamlandı.

Yiğidolar öğrencilere sahip çıkmaya devam edecek
Yiğidolar öğrencilere sahip çıkmaya devam edecek Sivas Memleket
Bu içerik 202 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Vali Davut Gül, kampanya kapsamında 2 bin lisans öğrencisine aylık 150 TL’den dönem süresince bin 200 TL ödenerek gerçekleştirilen projenin yeni eğitim döneminde de devam edeceğini açıkladı.Hayırseverlerin desteği, proje ortaklarının katılımıyla Sivas’ta önemli bir çalışmanın hayata geçirilerek gençlerin eğitim hayatına küçük ama sürekli bir destek sağlandığını belirten Vali Gül; “İnşallah bundan sonra bu proje daha geniş katılım ve destekle büyüyerek sürdürülür. Amacımız Sivaslı gençlerimizi özellikle üniversite eğitimi sırasında destekleyerek daha güzel şartlara kavuşmalarını temin etmektir. Sivas’ın ortak değeri olan vakfımız aracılığıyla bu kampanyaya katkı sunan herkese teşekkür ediyor, desteklerinin devam etmesini diliyorum” dedi.

2 BİN ÖĞRENCİ BURS ALDI

Başarıyla gerçekleştirilen proje ile Sivas’ta üniversite gençlerine eğitim yardımı konusunda bir başlangıç yaptıklarına değinen Gül; “Yardım konusunda en önemli husus güven meselesidir. Vakfın internet sayfasından şeffaf bir şekilde yardım yapanı da ödeyeni de ilan ettik. Gönül isterdi ki başvuran tüm öğrencilerimize destek olalım ancak yapılan bağışlar ve oluşturduğumuz bütçe dâhilinde 2 bin öğrencimize burs verebildik. İnşallah bu rakamı daha yukarılara çıkarmak istiyoruz. Bunun için de hayırseverlerimizin desteği gerekiyor” diye konuştu.Sağlanacak desteğin geleceğe yapılacak en önemli yatırımlardan biri olduğuna dikkat çeken Vali Gül; “Hamiyetperver Sivaslı hemşehrilerimiz ve hayırseverlerimize güveniyoruz. Az çok demeden toplumun her kesiminden sağlanan destekle ciddi bir çalışma güzel bir şekilde tamamlandı. Şimdi sıra bu projeyi daha fazla öğrencimize destek olarak taçlandırmaya gelmiştir” ifadelerini kullandı.

 

Burs kampanyasına destek olmak isteyenleri Sivas Hizmet Vakfı’na bağışta

bulunmaya teşvik eden Vali Gül, önümüzdeki günlerde açıklanacak takvimle öğrencilerin

başvurularını da almaya başlayacaklarını sözlerine ekledi.

sivas yiğidolar öğrencilere sahip çıkmaya devamm edecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”