Bülbül: “Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek” 

Bülbül: “Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek”

Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Bülbül, Sivas’ta 2018-2019 Eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitimin zorunlu hale getirileceğini, zorunlu eğitimin şuanda 22 pilot ilde uygulandığını söyledi.

Bülbül: “Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek”
Bülbül: “Okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek” Sivas Memleket
Bu içerik 172 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Temel Eğitimden Sorumlu Milli Eğitim Şube Müdürü Ayhan Bülbül, Sivas’ta okullaşma oranını artıracaklarını söyledi. 2018-2019 yılında okul öncesi eğitimin zorunlu hale geleceğini aktaran Bülbül, “Milli Eğitim Bakanlığı Politikaları gereği 2018-2019 Eğitim öğretim yılında itibaren okul öncesi eğitim zorunlu hale gelecek. Okul öncesi eğitimle ilgili Bakanlığımız ülke genelinde 22 ilde 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında pilot uygulama olarak seçilen 22 ilde zorunlu eğitime geçildi” dedi.

Sivas’ın 2017-2018 eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitim kapsamına alınmadığını ancak önümüzdeki yıl alınacağını aktaran Bülbül: “Okul öncesi eğitimle ilgili hazırlıklarımızı tamamladık. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak zorunlu eğitim olacakmış gibi kendimizi hazırladık. Nasıl 1. Sınıfa gelen çocuklarımızın kayıtları otomatik olarak adresine yakın bir ilkokulun sistemine düşüyorsa aynı şekilde 54-66 ay çocukların kayıtları da evlerine yakın olan anaokullarına ya da anasınıfı olan ilkokulların sistemine düşmüş durumdadır. Veliler rahatlıkla adreslerine yakın anaokullarına öğrencilerimizi gönderebilirler. Eylül ayının 15’ine kadar velilerimizi okullarımıza bekliyoruz. Kayıt bölgelerini oluşturarak okullarımızın donanımlarını yeniledik. Çocuğunun anaokuluna gitme çağı geldiği halde çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerle ilgili de okullarımızda komisyonlar kurarak velilere ulaşacağız. Kayıt yaptırmak için müracaatta bulunmayan velilerle görüşerek öğrencilerini neden okula göndermediklerinin araştırmasını yapacağız ve velileri ikna edeceğiz. Okul öncesi eğitimde okullaşma oranını daha yüksek seviyelere çekmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

sivas bülbül okul öncesi eğitim zorunlu hale getirilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”