“Her çocuk özeldir” 
Advert

“Her çocuk özeldir”

Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdüresi Hatice Gün, Sivas’ta Devlet okullarında bir ilki gerçekleştirerek tam gün bakım hizmeti vereceklerini söyledi. Hatice Gün, “36-66 aylık çocuklarımıza 2 grup sabah, 2 grup öğleci ve 2 grupta tam gün olarak hizmet verilecektir. Okulumuzda her çocuk özeldir ve bir tanedir. Her çocuğun istek ve ihtiyaçları önemlidir” dedi.

“Her çocuk özeldir”
“Her çocuk özeldir” Sivas Memleket
Bu içerik 236 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdüresi Hatice Gün, Necip Fazıl Kısakürek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama anasınıfı olarak hizmet verdiklerini kapasitelerini 120 kişiye çıkararak isteyen velilerin öğrencilerine tam gün hizmet vereceklerini söyledi.

Daha önce sabah ve öğlen olmak üzere iki gruba eğitim verdiklerini ancak bu sene Döner Sermaye İşletmeleri ve bakım hizmeti adı altında tam gün eğitim vermek amacı ile yola çıktıklarını kaydeden Gün: “2017-2018 Eğitim ve öğretim yılında 36-66 aylık çocuklarımıza 2 grup sabah, 2 grup öğleci ve 2 grupta tam gün olarak hizmet verilecektir. Okulumuzda her çocuk özeldir ve bir tanedir. Her çocuğun istek ve ihtiyaçları önemlidir. Çocuğun ihtiyaçlarına cevap vermek temel prensibimizdir” dedi.

Okul öncesi eğitimin oldukça önemli olduğuna vurgu yapan Gün: “Öğrencilerin okul öncesi eğitimi oldukça önemli. Okul öncesi eğitim öğrencilerin bilinçsel davranışlarında değişiklikler oluyor. Okul öncesi eğitimin yanı sıra kendilerine olan güvenlerini artıyor. Bizler bu sene devlet okulları arasında bir ilki gerçekleştirerek tam gün eğitim vermek üzere anaokulumuzu hizmete açtık. Anaokulunda öğrencilere İngilizce, Din Kültürü, Değerler Eğitimi, santraç, cimlastik ve müzik gibi eğitimler veriyoruz. Ayrıca Montessori Eğitim sistemine uygun materyaller alınarak çocuklarımıza daha özel hizmetler sunulmaya devam edilecek.  Öğrenciler sabah velilerince bizlere teslim edilip akşam mesai bitiminin ardından öğrencileri velilerine teslim ediyoruz. Kayıtlarımız oldukça yoğun. Bundan sonraki süreçte anaokulumuzu geliştireceğiz. 120 kişilik kapasitemiz var. Sabah öğlen ve tam gün şeklinde eğitimlerimizi vereceğiz. Okulumuz; çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri, keyifle beslendikleri, özbakım becerilerini gerçekleştirdikleri bir yaşam merkezidir.Öğrencilerimiz, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler. Çocuklar, özdisiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bireyler olmak üzere eğitim alırlar. Anaokulu olarak, okulöncesi eğitimde yeni gelişmeleri takip ederken, sadece çocuklarımıza değil yetişkinlere de günümüz toplumsal ve eğitim koşullarına uygun bilgi vererek, her açıdan ülkemizin en iyi ve diğer benzer kurumlara liderlik edebilecek okullarından biri olmayı hedef edinmiştir. Çocukların gelişim düzeyleri, ilgi alanları ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan eğitim programı, bilimsel bilgiyi ön plana çıkaran, sanatsal ve kültürel etkinliklere önem veren, yaratıcılığı destekleyen eğitim anlayışı ve aile katılımına olan desteği ile ulusal ve uluslararası düzeyde bilinen ve tercih edilen bir kurum olmaktır” ifadelerini kullandı.

sivas her çocuk özeldir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler