Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gitti, görevden alındı 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gitti, görevden alındı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi bir skandala imza atarak, Cumhurbaşkanı Külliyesine gittiği gerekçesiyle Sivas Mimarlar Odası Başkanı Serdar İnce’yi görevden aldı. Külliyeden ‘Kaçak Saray’ olarak bahseden Mimarlar Odası Ankara Şubesi, İnce’nin külliyeyi ziyaret etmesini ‘Mimarlık mesleğinin itibarını sarsmak’ olarak değerlendirdi. İnce ise karanın 15 Temmuz arifesinde tebliğ edilmesine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gitti, görevden alındı
Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gitti, görevden alındı Sivas Memleket
Bu içerik 367 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Mimarlar Odası Sivas Şubesi Başkanı Serdar İnce, bağlı bulunduğu Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından skandal bir gerekçe ile görevden alındı. Eski stadyumun yerinin şehir parkı olması için yapılan çalışmalar kapsamında, 2016 Aralık ayında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ile görüşme yapan Serdar İnce, külliyeye gittiği gerekçesiyle görevden alındı. 11 Temmuz 2017 tarihinde Sivas şubeye ulaşan kararda, ‘’Atatürk Orman Çiftliği ve Kaçak Saray mücadelesini zayıflatacak şekilde, Kaçak Saray’a giderek Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ile görüşmeler yaparak mimarlık mesleğinin itibarını sarstığı tespit edilmiştir’’ denildi.

Eline ulaşan karar hakkında açıklama yapan Serdar İnce, ‘’Yedi ay önce Aralık ayında Bakanımız, Valimiz, Belediye başkanımız, Sivas’taki tüm STK’lar olmak üzere eski stat yerinin şehir parkı olması için bir sergi düzenledik ve bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza anlatmak için Cumhurbaşkanlığı külliyesine gittik ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu ziyaret ettik. Sivas olarak yaptığımız bütün çalışmalar neticesinde Başbakanımız Sivas mitinginde eski stadın şehir parkı olduğu müjdesini vermişti.

Aradan geçen 7 aylık süreçten sonra, yani 15 Temmuz yıldönümü arifesinde, Ankara Mimarlar Odası tarafından alınan karar elimize ulaştı. Cumhurbaşkanı Külliyesini ziyaret ettiğimiz için görevden alındığımızı bildirdiler. Bu yazıyı okuduğumuzda önce şok geçirdik ama yapılan hareketin mimarlar odasına veya şahsıma değil, aslında millete ve devlete olduğunu düşünüyoruz.

Biz Sivas’a güzel bir alan kazandırmak için mücadele ediyoruz ama Ankara Mimarlar Odası işin bu kısmına bakmıyor, Cumhurbaşkanımızı ziyaret olarak bakıyor. Bu Cumhurbaşkanımıza da yapılan bir tür saldırıdır. Biz milletin Cumhurbaşkanını ziyaret ediyoruz, Cumhurbaşkanı külliyesi bizim külliyemiz. Bu müdahale milli iradeye yapılmış bir müdahaledir.

Ayrıca Aralık ayında yapılan bir ziyaret 7 ay öncesinden bilindiği halde niye 15 Temmuz arifesinde apar topar bir kararla biz görevden alınıyoruz. Bura düşündürücü. Biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu mücadele artık meslek mücadelesi değildir. Bu artık tuzun koktuğunun belirtisidir. Mimarlar Odası Ankara şubesi sergilediği duruş ve hareketlerle artık bir siyasi partinin yan kolu gibi çalışmaktadır. Ülkenin bütünlüğünü birlikteliğini değil, bir kaos ortamı yaratılması için bir gayret gösterdiği kanaatindeyim. Bu konuda da elimden geldiği kadar şahsım ve arkadaşlarla bu mücadeleyi sürdüreceğiz’’ dedi.

İnce Ankara odasına yazdığı savunma yazısında Ankara şube başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın Adalet Yürüyüşüne katılmasına vurgu yaparak, ‘’Daha geçen haftalarda bir siyasi partinin organize ettiği Adalet Yürüyüşüne katılan şube başkanımız adaleti Ankara-İstanbul otobanında ararken kendi içerisinde adaletten uzak, kendi doğruları ile hareket eden bir anlayış sergilemektedir’’ dedi.

 

sivas cumhurbaşkanlığı külliyesine gitti görevden alındı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”