İşçi ve işveren internet ortamında biraraya geliyor 

İşçi ve işveren internet ortamında biraraya geliyor

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Sivas’ta iş ve işçi arayanlar internet ortamında bir araya geliyor. İnternet üzerinden ilan sitelerine gerek işletme sahipleri gerekse de iş arayan yüzlerce vatandaş ilan bırakıyor.

İşçi ve işveren internet ortamında biraraya geliyor
İşçi ve işveren internet ortamında biraraya geliyor Sivas Memleket
Bu içerik 141 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ta iş ve işçi arayanlar yöntem değiştirdi. İşçi temini konusunda yüz yüze görüşmeden ziyade artık interneti tercih eden işletme sahipleri, gelen müracatları ise yüz yüze kabul ediyor. İlan sitelerine gerek işletme sahipleri gerekse de iş arayan yüzlerce vatandaş ilan bırakıyor. Derlenen bilgilere göre, Sivas genelinde tarımdan hayvancılığa, özel dersten part-time iş ilanlarına kadar çeşitli kategoride iş ve işçi arayanlar internet üzerinden bir araya geliyor.

Yüzlerce ilanın yer aldığı internet ortamında en büyük pay ise tarım ve hayvancılık olarak dikkat çekiyor. Ramazan bayramının bitimi ve kurban bayramına hazırlık kapsamında besi çiftlikleri ve hayvancılıkla uğraşan kişilerin işçi bulmak için interneti tercih etmesi dikkat çekiyor.

Dolgun maaş garantisi sunan bazı işletmeler, kendileri ile çalışacak elemanları internet üzerinden seçiyor. Bunun yanı sıra iş arayanlar da öz geçmişlerini ilan sitelerine bırakarak kendilerine ulaşacak teklifleri bekliyor. Müzik öğretmeninden matematikçiye, eğitim de her branş için ayrı ayrı açılan ilanlarda özel ders verilebileceği vurgusu yapılıyor.

 

sivas işçi ve işveren internet ortamında biraraya geliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek