“Bağışta şaibe yok” 
Reklamı Geç
Advert

“Bağışta şaibe yok”

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, ilçede yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu Camine yaptıkları bağış hakkında ortaya atılan ‘şaibe’ söylentilerine cevap verdi. Başkan Oğuz, ‘’Arsa değerinden yüksek fiyata satıldı. Bunun dedikodusunu çıkartanlar, ilk satışta 201 liradan da arsa satıldığını söylenmiyorlar’’ diyerekcamiye yapılan bağışın gölgelenmek istendiğini ifade etti.

“Bağışta şaibe yok”
“Bağışta şaibe yok” Sivas Memleket
Bu içerik 296 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Şarkışla belediyesinin, ilçede yapımı devam eden Muhsin Yazıcıoğlu camine yaptığı 1 milyon 600 bin liralık arsa bağışı, ‘satışta şaibe var’ eleştirisine maruz kalmıştı. Belediyenin aynı değerdeki arsayı 6 ay önce daha yüksek fiyattan satıldığı iddialarına yönelik gazetemizde yayınlanan habere cevap veren Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, yapılan iyi niyetli yardıma kara sürülmek istendiğini ifade etti.

İLK SATIŞTA FARKLI FİYATLAR VAR

İddialara konu olan ilk satışta, arsanın tamamının 418 liradan satılmadığını söyleyen Başkan Oğuz, ‘’Şarkışla’da bu camimizin yapımı yıllardır devam ediyor. Biz dedik ki bu camiyi bir an önce bitirelim. Bu amaçla meclisten bir karar aldık ve caminin yapımına verilmek üzere belediyeye ait arsalardan 6 parsel sattık. Daha önceden de buradan arsa sattık. Önceki sattığımız arsa ile cami için satılan arsanın konumları farklı. İkinci konu, önceki satılan arsanın tamamı 418 liraya satılmadı. 201 liraya satılan da var, 418 liraya satılan da var. Burada 418 liraya satılan yer bir parsel. Sekiz parsel içerisinde bir tanesi bu paraya satıldı’’ dedi.

DEĞERİNDEN FAZLAYA SATILDI

Tüm işlemlerin resmi olduğunu, belgelerinin bulunduğunu ve şaibeli hiçbir işlem olmadığını belirten Başkan Oğuz, ‘’Cami için satışı yapılan arsa 6 parsel. Biz bunu ihaleyle sattık. Herkese duyurduk, eder fiyatını esnaf ve sanatkârlardan aldık, emlak ofislerinden aldık, bilirkişilerden aldık. Ve buranın değeri için 200 liranın altında fiyat çıktı, biz 200 liradan satışa çıkarttık. Arsa 225 liradan satıldı.Yani ederinden fazla bir fiyat.Biz burayı niye 418’den değil de 225 liradan satmışız. Bunun dedikodusunu çıkartanlar, ilk satışta 201 liradan da arsa satıldığını söylenmiyorlar.

Şarkışla belediyesi olarak bu işle camiye 1 milyon 600 bin lira bağış yaptı. Burada uzun süre devam eden bir cami inşaatı var, vatandaşlarımızdan sürekli para toplanmakta. Biz güzel duygularla vatandaşımıza daha fazla yük olmamak amacı ile bu bağışta bulunduk. Ama asılsız söylentilerle bu durum birilerine peşkeş çekme, menfaate dönüştürme durumuna dönüştürülmeye çalışılıyor’’ dedi.

sivas bağışta şaibe yok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor