Taksimetresiz yolcu taşımaya ceza 
Reklamı Geç
Advert

Taksimetresiz yolcu taşımaya ceza

Sivas Belediyesi, şoför esnafının en büyük sıkıntılarından olan kaçak yolcu taşımanın önüne geçebilmek için karar aldı. Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman bu tip taşımacılık yapanlara engel olmak için ruhsat iptaline kadar giden cezalar geldiğini söyledi.

Taksimetresiz yolcu taşımaya ceza
Taksimetresiz yolcu taşımaya ceza Sivas Memleket
Bu içerik 196 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Taksimetre açmaksızın anlaşmalı olarak taşımacılık yapan taksilere ceza kararı alındı. Sivas Belediyesi, Şoförler Ve Otomobilciler Odası’nın uzun süredir mücadelesini verdiği haksız rekabet için yaptırım uygulayacak. Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman bu tür taşımacılık yapan kişilere ruhsat iptaline varan cezalar uygulanacağını açıkladı. Yalman yaptığı açıklamada, ‘’Son zamanlarda taksici esnafımızı yakından ilgilendiren ve rahatsız eden haksız bir rekabet ortamı gündeme gelmiştir. Çeşitli zamanlarda arkadaşlarımızla toplantı yaparak bu işin doğru olmadığını diğer taksici esnafımızı mağdur ettiğini zaman zaman dile getirdik ama bir türlü önüne geçemedik. Daha sonra belediyemizle yaptığımız görüşme neticesinde taksi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasını istedik. Belediye meclisimiz yönetmelikte yeni bir değişiklik yaparak konuyla ilgili taksici esnafımızın mağdur olmaması için karar aldı.

Yeni yönetmeliği tüm taksi duraklarına tebliğ ettik. Bundan sonra bu işi yapan arkadaşlar sosyal medya üzerinden veya araç üzerine yazı yazarak, durak üzerine yazı yazarak, apartmanların girişlerine yazı yazarak reklam ilan vererek taksimetre tarifesi dışında taşımaları kesinlikle yasak. Dolayısıyla bu tarihten itibaren bu arkadaşlarımız bu işi yapmaya devam ederlerse bunlara belediye tarafından cezai müeyyide uygulanacak. Bundan sonra bu arkadaşlarımın bu cezaya düşmemeleri açısından diğer arkadaşlarımızı da mağdur etmemeleri açısından yeni yönetmelikle ilgili bilgileri kendilerine tebliğ ettik. Bu tarihten sonra yeni yönetmelik geçerli olacak. Bundan sonra bu arkadaşlarımız halen bu işte ısrar ederlerse birincisinde Kabahatler kanununa göre para cezası kesilecek, ikincisinde araçların 1 gün ile 10 gün arasında trafikten men edilecek, üçüncüsünde 10-30 gün arasında trafikten men edilecek, dördüncüsünde de encümen kararıyla ruhsatlarının iptaline gidilecektir. Taksimetreyi açarak uygulamayı devam ettirmeleri gerekiyor. Taksimetreyi açmadan hiçbir kişi taşınamaz’’ dedi.

sivas taksimetresiz yolcu taşımaya ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor