Millet ne zaman iktidarı ele geçirse darbeciler harekete geçti 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Millet ne zaman iktidarı ele geçirse darbeciler harekete geçti

AK Parti Sivas Gençlik Kolları tarafından "Tarihin gölgesinde 15 Temmuz'u konuşuyoruz" adlı anma programı düzenledi. Programa konuşmacı olarak katılan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, “Türkiye'de ne zaman millet iktidarı ele geçirmek istese 60'da,70'de,80'de 28 Şubat'ta darbe ile karşılaştı” dedi.

Millet ne zaman iktidarı ele geçirse darbeciler harekete geçti
Millet ne zaman iktidarı ele geçirse darbeciler harekete geçti Sivas Memleket
Bu içerik 236 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

AK Parti Sivas Gençlik Kolları tarafından "Tarihin gölgesinde 15 Temmuz'u konuşuyoruz" adlı anma programı, Tarihi Buruciye Medresesi önünde Sivas Belediyesi Mehteran Takımının konseri ile başladı. Mehteran takımının konserine Sivaslılar yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşının okunması ile devam eden anma programında daha sonra Kuran'ı Kerim Tilaveti okundu.Anma programında konuşan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş darbe gecesi yaşdıklarını anlattı. "Cumartesi günü 15 Temmuz'u idrak edeceğiz diyorum" diyen Ecertaş, "Çünkkü biz genç nesiller olarak 15 Temmuz'dan idrak etmemiz gereken çok şeyler var.Bizim o geceden sonra millete bakış açımız değişmiştir. Benim şahsen değişti. Yani o saatten sonra bu millet devletine sahip çıktı ya, polsinden, askerinden önce koştu ya ben bu ülke de bir daha darbe yaptırmam dedi ya... Oradaki gençler 27 Mayıs'ı dedelerinden dinlediler. 12 Eylül'ü babalarından dinledi.Hepimiz darbeyi belgesellerle biliyoruz.Hiç tahmin edemediler gençlerin sokağa çıkıpta tankların üzerine yürüyeceğini.F 16'ya kurşun sıkan gördük. Sizlerde görmüşsünüzdür mutlaka. Ankara'dan alçak uçuş yaparken ellerinde bişiyle F16'ya sıkıyuor.Bu kadar inançlı bir millet. Neden? Çünkü fıranga vurulmak istemiyor.Bu noktada Rabbimize hamd etmemiz lazım. Ve bizim AK Parti olarak çok çalışmamız lazım" dedi.Karlofça anlaşmasının Osmanlı'nın ilk toprak kaybettiği anlaşma olduğunu belirten Ecertaş şöyle konuştu: "Operasyonların başladığı ilk anlaşmadır.Bu anlaşmanın üzerinden yaklaşık 300 yüz yıl kadar zaman geçti.Sürekli operasyon üzerine ooperasyon.III. Selim darbe ile indirildi.Abdulhamit Han ümmetin birlik ve beraberliği için atmadığı adım yok.Karşısında yedi düvel var. Biraz daha geldiğimizde Türkiye'de ne zaman bu millet iktidarı ele geçirmek istese 60'da,70'de,80'de 28 Şubat'ta darbe ile karşılaşmış.AK Parti her seferinde millete gitti.2007'de Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz dediler. Cumhurbaşkanı da "bizde halka seçtiririz" dedi.Son olarak özellikle referandum sürecinde bu millet dediki

"ben bir daha kural ne istemem kardeşim", Ben bir daha yargı kararları ile, ben bir daha medya malikülasyonlarıyla hükümet düşürtmem" dedi.Bundan sonra bu millet kimi istiyorsa, yüzde elli artı bir oyu kime veriyorsa bundan sonra benim cumhurbaşkanım odur kardeşim dedi"

DIŞ GÜÇLER TÜRKİYE’Yİ ÇÖKERTMEK İSTİYOR

Ecertaş dış güçlerin Türkiye’ye diz çöktürme emelinde olduklarını belirterek “ Şuanda yedi düvel bir araya gelmiş, Türkiye’ye ve onun başında ki lidere diz çöktürme peşinde.

Bakmayın Katar krizine, başka krize bunlar hep Recep Tayyip Erdoğan’ın

çevresini saran, bunların hepsi Recep Tayyip Erdoğan’ı diz çöktürmeye çalışanlardır.

Bu noktada Suriye’de olanlarda, Katar’a yapılanlar da, Mısır’da yaşananlar da ne

olursa olsun bizim burada gördüğümüz bir tane tablo var, dik duran dünyada ki

mazlumların umudu olan Recep Tayyip Erdoğan’ı bizim ayakta tutmamamız gerekiyor

diyorlar. Bu milletin gücü her zaman onu ayakta tuttu, inşallah tarihte ilelebet,

bundan sonra bu millet Recep Tayyip Erdoğan gibileri ve onun davasını

muzaffer kılacaktır” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Gençlik Kolları üyesi bir grup program boyunca ellerinde Türk devletlerinin bayraklarını salladı.

sivas millet ne zaman iktidarı ele geçirirse darbeciler harekete geçti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor