“Atamalar objektif yapılmıyor” 
Reklamı Geç
Advert
Advert

“Atamalar objektif yapılmıyor”

Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Kürşat Öksüm, Sağlık Bakanlığı’nın bu ay içinde 4 bin sözleşmeli yönetici atayacak olmasına tepki gösterdi. Öksüm, “Sağlık Bakanlığı bu ay içinde 4 bin sözleşmeli yöneticinin atamasını gerçekleştirecek. Bu atamalarda ne yazık ki herhangi bir objektif kriter yok” dedi.

“Atamalar objektif yapılmıyor”
“Atamalar objektif yapılmıyor” Sivas Memleket
Bu içerik 197 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Kürşat Öksüm, sözleşmeli yönetici atayacak olmasına tepki gösterdi.

Sendika binasında basın toplantısı düzenleyen Öksüm, Sağlık Bakanlığı’nın bu ay içinde 4 bin sözleşmeli yöneticinin atamasını gerçekleştireceğini belirterek, “ Bu atamalarda ne yazık ki herhangi bir objektif kriter yoktur. Hiçbir bilgi, beceri ve sınava tabi tutulmadan kişiler sözleşmeli idareci olabilmekte ve sağlık kurum ve kuruluşlarını yönetebilmektedir. Böyle bir sistemin sonucunda da geçmiş yıllarda fırıncı, kasap, gassal ve tıbbi cihaz şirketlerinin görevlerinin kamu hastanelerinde yöneticilik yapmaları gibi kabul edilemez durumlar ortaya çıkmıştır” dedi.

“Bu ayda yapılacak 4 bin yönetici ataması da bu manada ciddi bir sınav olarak kayıtlara geçecektir” diyen Öksüm, “ Dahası “adamımız olsun, bizden olsun da çamur da olsun” mantığının Türkiye’yi sürüklediği felaketi geçtiğimiz yıl 15 temmuz’da hep beraber görmüştük. Bu anlayışın kamudan artık tamamen temizlenmesi gerekliliğini ve kamuda adaleti sağlayıp, liyakati tesis etmenin zorunluluğu artık tartışılmaz. Hükümetin birlik, beraberlik söylemlerinin lafta kalıp kalmadığını bize bir kez daha gösterme fırsatı olacaktır.

On binlerce sağlık çalışanı görevde yükselme sınavı beklerken, birilerinin hiçbir objektif değerlendirmeye tabi tutulmadan sağlık kurumlarında yönetici olması haksızlıktır ve kul hakkına girmektedir. Bizim talebimiz ülkemizin ve devletimizin menfaatidir. Beklentimiz ise adaletin tesis edilmesi, ehliyet, liyakat ve tecrübenin temel kriterler olmasıdır” şeklinde konuştu.

sivas atamalar objektif yapılmıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”