Yeni belediye hizmet binasının inşasına başlanacak 

Yeni belediye hizmet binasının inşasına başlanacak

Sivas Belediyesi’nin Yenişehir bölgesinde yapılacak olan yeni hizmet binasının inşasına bu yıl başlanacak. Belediye Başkanı Sami Aydın, mevcut belediye binasının yerinin nasıl değerlendirileceğine Sivas halkına sorularak, ortak akıl ile karar verileceğini söyledi.

Yeni belediye hizmet binasının inşasına başlanacak
Yeni belediye hizmet binasının inşasına başlanacak Sivas Memleket
Bu içerik 488 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Sivas Belediyesi, yeni hizmet binası için geri sayıma başladı. Proje ihalesi gerçekleştirilen yeni hizmet binasının Temmuz ayı içerisinde yapım ihalesi gerçekleştirilerek bu yıl içerisinde yapımına başlanacak.Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yeni hizmet binasının 2019 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini belirterek, “Yeni hizmet binası ile ilgili proje ihalelerimiz yapılmıştı. Dolayısı ile şuanda ihale aşamasındayız. Tahminen Temmuz ayı içerisinde yapım ihalesi gerçekleşecek. Ve bu sene biz belediye yeni hizmet binası inşaatına başlayacağız. Büyük bir proje, önemli bir proje. 2018 yılında bitirmemiz biraz zor gözüküyor. Çünkü projenin çapı ve potansiyeli göz önüne alındığında muhtemelen 2019 yılında tamamlanacaktır” dedi.

ORTAK AKIL KARAR VERECEK

Mevcut belediye binasının yerine  ne yapılacağı konusunda da bilgi veren Başkan Aydın, “Ondan sonra da mevcut belediye alanı ile ilgili sayın bakanımız başta olmak üzere milletvekillerimizle, valimiz ile,  şehrimizin önde gelen kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte buranın şehir adına en iyi şekilde değerlendirilmesi adına çalışmalarımız olacak. Ona göre karar vereceğiz. Bizler her birimiz bu şehrin birer parçasıyız. Belediye başkanı olsak ta, sivil vatandaş olsak ta burası Sivas’ın ortak değeri. Onun için sadece biz karar verdik bu şekilde olacak yerine, birlikte karar vereceğiz. Sivas olarak karar vereceğiz. Ve en doğru kararı Sivas halkı bizimle birlikte verecektir. Bizde Sivas halkının vereceği karara saygı duyacağız” şeklinde konuştu.

sivas yeni hizmet binası inşaatına başlanacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR