Küsmece, Darılmaca yok 
Reklamı Geç
Advert

Küsmece, Darılmaca yok

Vali Davut Gül, twitter hesabından yaptığı açıklama da şikayetler arttığı için korna çalan araçlara ceza yazılacağını duyurdu.

Küsmece, Darılmaca yok
Küsmece, Darılmaca yok Sivas Memleket

Hüsne AKKAYA

 

Düğün, sünnet ve asker uğurlama gibi gürültülü konvoylar geçtiğimiz yıllarda yasaklanmış, konvoylarda yer alan ve korna yada başka şekillerde çevreyi rahatsız eden araçlara ceza yazılacağını açıklanmıştı. Ancak emniyet müdürlüğü ekipleri insanların bu mutlu günlerini bozmamak adına şikayetler dahilinde konvoy yapanları ceza yazmak yerine uyarmayı tercih etmişti. Vali Davut Gül, twitter hesabından yaptığı açıklama da şikayetler arttığı için korna çalan araçlara ceza yazılacağını duyurdu.

 

Vali Gül, twitter hesabından yaptığı açıklama da, “Sivas’ta konvoy yapıp korna çalan sevgili hemşerilerim, vatandaşlarımız şikayetçi! Küsmece, darılmaca yok. Korna çalan araçlara ceza yazılacaktır” ifadelerini ile vatandaşları uyardı.

 

Emniyet müdürlüğü ise daha önce bu konuda yaptığı açıklama da “Bundan sonra bu tür eylemlerde bulunanlara kesinlikle göz yumulmayacak ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanarak bu tür eylemlerden men edilecektir. Bunlar bizim örf, adet gelenek ve göreneklerimizdir. Bizim karşı çıktığımız gereksiz yere korna çalmaya, egzoz patlatmaya ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeye karşıyız. Unutulmamalıdır ki evlerimizde çocuklarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımız, hastalarımız bizden huzur ve sükunu temin etmemesi istemektedir. Bizim çabamız budur yoksa ceza yazmayla bizim elimize bir şey geçmeyecektir" açıklamasında bulunmuştu.

 

Diğer yandan 2016 yılında asker uğurlama konvoyunda Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nda meydana gelen trafik kazasında Muhammet Doğan ve Burak Korkmaz hayatını kaybetmişti. Yine Hafik ilçesinde yapılan asker uğurlama töreninde meydana gelen kazada da 18 yaşındaki Sibel Arzuman olay yerinde hayatın kaybetmişti.

 

sivas küsmece darılmaca yok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atakum Belediyespor’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa daha YAZICIOĞLU ADINA TURNUVA DÜZENLENECEK
Atakum Belediyespor’dan Muhsin Yazıcıoğlu’na bir vefa daha YAZICIOĞLU ADINA TURNUVA DÜZENLENECEK
Milli oyuncular göz doldurdu
Milli oyuncular göz doldurdu