Üniversite Öğrencileri Üniversite Yönetimini Protesto Etti 
Advert

Üniversite Öğrencileri Üniversite Yönetimini Protesto Etti

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin mezuniyet töreni kararı Tıp Fakültesi mezunlarının protestosuhna neden oldu. Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız yönetiminin mezuniyet törenini dışarıda değilde salonda yapma kararını ailelerinin salona sığmayacağı için protesto eden Tıp Fakültesi öğrencileri, üniversite yöneticeleri konuşma yaptığı sırada kürsüye sırtlarını dönerek tepki gösterdi.

Üniversite Öğrencileri Üniversite Yönetimini Protesto Etti
Üniversite Öğrencileri Üniversite Yönetimini Protesto Etti Sivas Memleket
Bu içerik 379 kez okundu.

Hüsne Akkaya

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunları, tören programının sıcak hava nedeniyle salon içerisine alınmasına karar veren Üniversite yönetimine sırtlarını döndü.

Üniversite yönetiminin mezuniyet törenini dışarıda yapacaklarını söylemeleri üzerine mezun olan 178 öğrenci törene ailelerini de çağırdı. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu törenin daha sonra sıcak hava nedeni ile salona alınacağının söylenmesi üzerine tüm velilerin salona sığmayacağından dolayı mezun olan öğrenciler bu durumu protesto ederek tören esnasında üniversite yönetimine sırtlarını döndü. Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri yönetimine sırtlarını dönerek bazı isimler anons edilirken yuhaladı ve sık sık ıslıkladı.

Sırtlarını dönen öğrencilerin protestosuna, öğrencilerin aileleri de alkış ve ıslıklarla destek verdi.

Bazı üniversite yöneticilerin konuşma yapmak üzere kürsüye geldiklerinde, kürsüye sırtını dönen öğrenciler, alkışlarla da protestolarını sürdürdü. Protestoya töreni izleyen veliler de destek vermeyi sürdürdü.

 

Öğrenciler törene “Kendi mezuniyetimizi kendimiz yapıyoruz, dışarıdayız” yazılı pankart ile çıktılar.

 

sivas üniversite öğrencileri üniversiteye yönetimini protesto etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ı gören üniversite istedi
Sivas’ı gören üniversite istedi
Kışın üşümeyecekler
Kışın üşümeyecekler