AK Parti Sivas İl Başkanlığı Kongre Startını Verdi 

AK Parti Sivas İl Başkanlığı Kongre Startını Verdi

Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı recep Tayyip Erdoğan’ın partide metal yorgunluğu olduğu ve teşkilatların yenileneceğini açıklamasının ardından Sivas İl teşkilatı kongreye hazırlanıyor. AK Parti Sivas il teşkilatı 18 Kasım Cumartesi günü ile 25 Şubat Pazar günü arasında genel merkezin uygun göreceği takvimde il ve ilçe kongrelerini gerçekleştirecek.

AK Parti Sivas İl Başkanlığı Kongre Startını Verdi
AK Parti Sivas İl Başkanlığı Kongre Startını Verdi Sivas Memleket
Bu içerik 534 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

 

AK Parti 6. Olağan kongreye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel başkanlığında 3 Temmuz itibarı ile Kongre sürecine giren AK Parti 18 Kasım Cumartesi günü ile  25 Şubat Pazar günü arasında AK Parti genel merkezinin uygun göreceği takvimde il kongreleri gerçekleştirecek.Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da yapılan 107’ni il başkanları toplantısı hakkında bilgi veren AK Parti il başkanı Ziya Şahin, “Genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan toplantı da ana  gündem maddesi ülkemizin meseleleri idi. Bunlardan birincisi terör. Hem PKK’nın son günlerde Lice İlçe Başkan Yardımcımıza, Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’yi şehit etmesi konularını gündemimize aldık. PKK’nın bu saldırılarını kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyoruz. Bu PKK’nın son çırpınışları. Zira siyaset yapan sivil insanlara saldırıyorlar. Yani bir kamu görevlisine değil. Bir parti görevlisine saldırıyor, onun evinin kapısını kırıyor. Evine baskın yapıyor. evinden çıkartıyor. Ve sokak ortasında şehit ediyor. bu kadar acımasız, bu kadar pervasızca hareket ediyor. bütün dünya’da bunu görüyor. Ama maalesef PKK tüm dünya’nın taşeronu olduğu için ses çıkartmıyorlar.  Ama tüm inlerine girildi. İnşallah bu yaz tamamen ülke gündeminden çıkacaklar” dedi.

 

PARTİMİZ BU ŞEKLİ İLE DE BİR YENİLENME YAPMIŞ OLACAK

“Cumhurbaşkanımızın genel başkanlığında 3 Temmuz itibarı ile Kongre sürecini başlattık” diyen Şahin, Kongre tarihleri hakkında bilgi vererek, “Dün delege dağıtım listelerin ilanını yaptık. 8 Temmuz Cumartesi günü delege seçmen listelerinin ilanını başlatacağız. 16 Temmuz Pazar günü delege seçmen listelerimiz kesinleşmiş olacak. Arkasından 19 Temmuz Çarşamba ve 26 Temmuz Çarşamba  günü delege seçimleri gerçekleşecek. Ve onun arkasından da belde seçimleri geçekleşecek. Ancak Sivas’ta yedi beldemiz var. Yedisinin de nüfusu yedi binden az olduğu için Sivas’ta bir belde seçimi söz konusu değil. İl başkanlığı tarafından genel merkezin oluru ile belde başkanlarının atamaları yapılacak. Arkasından 19 Ağustos Cumartesi Günü ilçe kongrelerimiz başlayacak. Bir takvim dahilinde 12 Kasım Pazar gününe kadar 17 ilçemizin kongrelerini tamamlamış olacağız. 12 Kasım Pazar günü de ilçe kongrelerimiz tamamlandıktan sonra 18 Kasım Cumartesi günü ile 25 Şubat Pazar günleri arasında genel merkezin uygun göreceği takvimde de il kongreleri gerçekleşmiş olacak. Bu süreçte 81 ilde ve 970 ilçede kongrelere yapılmış olacak. Partimiz bu şekli ile de bir yenilenme yapmış olacak” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sivas ak parti sivasil başkanlığı kongreye startını verdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
Vali Gül’e bıyık yakıştı
Vali Gül’e bıyık yakıştı