Balık Ölümleri Korkutuyor 

Balık Ölümleri Korkutuyor

Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Mursal Barajı`nda yaklaşık bir aydır balık ölümleri yaşandığı iddia edildi. Ölü balıkların kıyıya vurması bölge halkını korkuttu. Balıkların neden öldüğü bilinmezken, yetkililerden konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Balık Ölümleri Korkutuyor
Balık Ölümleri Korkutuyor Sivas Memleket
Bu içerik 268 kez okundu.

Hüsne AKKAYA

Divriği İlçesi ve çevredeki köylerin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Mursal Barajı'nda esrarengiz balık ölümleri endişeye neden oldu. Sivas’ın Divriği ilçesine bağlı Mursal Barajı`nda yaklaşık bir aydır balık ölümlerini yaşandığı tespit edildi.

Haber merkezimizin  Whatssap ihbar hattımıza gelen görüntüler ise maalesef bu korkunç iddiayı doğrular durumda. Görüntülerde yüzlerce ölü  balığın göl yüzeyini kapladığı gözüküyor. Bölgeye balık avlamak için giden vatandaşların gördüğü manzara hem korkutucu hem de balıkların yaydığı kötü koku yüzünden mide bulandırıcı bir manzara ile karşı karşıya kalınmış.

Baraja balık tutmaya gelen bir vatandaş ölü balıkların görüntülerini çekerek, “Daha önce baraja balık tutmaya geldiğimizde balık bulamıyorduk. Ama şimdi nasıl bir zehirlenme yaşandı ise suyun kenarlarında hep balık leşleri var. Burada nasıl bir olay yaşanmış ise böyle tertemiz bir suda böyle bir zehirlenme olayı olmuş. Suda olan bir şey değil. Burada resmen bir katliam yapılmış. Baraj çekildikçe dışarıda kalmış olan balıklar ölmüş. Buraya balık tutmaya gelen bir arkadaşımız balıkların suyun ortasından gelerek suyun kenarında öldüklerini söyledi. Adım attığımız her yerde telef olmuş balık var. Zannedersem telef olmuş balıklardan yiyen iki karga da yine burada ölmüş. Balıkların gözleri ve gövdesi kızararak ölüyormuş hayvanlar. Burada resmen bir katliam yapılmış. Kim yapmış neden yapmış bilmiyoruz. Yetkililere sesleniyoruz. Buralar balık cesedi ile dolmuş. Böyle bir şey yok. Bu su Divriği tarafına içme suyu olarak verilecekmiş. Burası leş gibi kokuyor. Suyun içinde de bir sürü ölü balık var.  ” İfadelerini kullandı.

“TAHLİL SONUÇLARI İZNİN BİTMESİNİ BEKLİYOR”

Yine iddiaya göre olayı gören vatandaşlar  olay sonrası ilçe tarım müdürlüğüne haber verdiklerini, tarım müdürlüğü yetkilerinin kendilerine 'konu ile ilgili tahliller yapıldı fakat tahlili yapan görevli izinde, onun izinden dönmesini bekliyoruz' denildiğini kaydetti.

Balıkların henüz neden öldüğü bilinmezken yetkililerden biran önce konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

 

 

sivas balık ölümleri korkutuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek