Halk Eğitim Merkezi Yeni Binasına Kavuşacak 
Reklamı Geç
Advert

Halk Eğitim Merkezi Yeni Binasına Kavuşacak

Meydan projesi kapsamında yıkılacak kurum binalarının arasında yer alan Sivas Halk Eğitim Merkezi biinası ihtiyaçlara cevap verme ve fiziki yeterlilik konusunda yeni binasına kavuşmayı bekliyor. Yeni hizmet binasının temelinin Eylül ayında atılması ve 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Halk Eğitim Merkezi Yeni Binasına Kavuşacak
Halk Eğitim Merkezi Yeni Binasına Kavuşacak Sivas Memleket
Bu içerik 319 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yeni binasına kavuşacak. Sivas Arkeoloji Müzesinin arka kısmına yapılması planlanan Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bölgeye hareketlilik kazandıracak. İçerisinde atölyelerin, dersliklerin ve laboratuvarların yer alacağı binada kursiyerlere daha iyi eğitim verilecek. Projesi İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan bina önemli bir ihtiyaca cevap verecek.

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası yerine yapılacak olan Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu yeni binasının projelerinin hazır olduğu temelinin ise 2017 Eylül ayında atılmasının planlandığı öğrenildi.

Yaklaşık iki yıl sürecek olan inşaat çalışmalarının ardından yeni bina hizmete açılacak, eski bina ise meydan projesi kapsamında yıkılacak.  Yeni bina ile kurs çeşitliliğinin attırılması hedefleniyor. Mevcut binası ile yıllık 30 bin kursiyere eğitim verdiği belirtilen Sivas Halk Eğitim Merkezi yeni binasına geçmesinin ardından kursiyer sayısı ile birlikte hizmet kalitesini de artıracak. 

sivas halk eğitim merkezi yeni binasına kavuşacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor