7 milyon Sivaslı birlik olursa 2 Temmuz gibi olaylar yaşanmaz 
Reklamı Geç
Advert
Advert

7 milyon Sivaslı birlik olursa 2 Temmuz gibi olaylar yaşanmaz

2 Temmuz olaylarının 24. yıl dönümü öncesinde bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Allah bu millete 2 Temmuz gibi olayları bir daha göstermesin temennisinde bulundu. Bakan Yılmaz, ‘’Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan yaklaşık 7 milyon Sivaslı, birlik beraberlik içerisinde olduğu zaman kötü emeller amacına ulaşamayacaktır’’ dedi.

7 milyon Sivaslı birlik olursa 2 Temmuz gibi olaylar yaşanmaz
7 milyon Sivaslı birlik olursa 2 Temmuz gibi olaylar yaşanmaz Sivas Memleket
Bu içerik 213 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaklaşan 2 Temmuz olayları yıldönümü ile ilgili açıklamalarda bulunarak, hayatını kaybedenlere rahmet, 2 Temmuz mağdurlarına ise Allah’tan yardım diledi. 7 milyon Sivaslının birlik ve beraberliği ile bu tür olayları bir daha yaşanmayacağına inandığını ifade eden Bakan Yılmaz,  ’’Allah bu millete 2 Temmuz’u bir daha göstermesin. Ama Türkiye’nin gücü birliğinden, beraberliğinden geçer. 640 bin bu coğrafyada yaşayan, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan yaklaşık 7 milyon Sivaslının, hatta 80 milyon Türkiye’nin birlik beraberlik içerisinde olduğu zaman bu ülke üzerinde plan yapmak isteyenlerin hiçbirisinin amacına ulaşamayacağını düşünüyorum. 2 Temmuz’da hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, bu olayda mağdur olanlara da Allah yardımcıları olsun diyorum. Biz bir olursak, kardeş olursak Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara ulaştıracağız’’ dedi.

‘SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKATI KALKMAYACAK’

Son günlerde sözleşmeli öğretmen alımında uygulanan mülakatın kalktığı söylentilerine de değinen Bakan Yılmaz, ‘’Ben böyle bir açıklama yapmadım, Bakanlığımız da yapmadı. Ama birileri kalksın diyor. Söylüyorlar ama söyledikleri bizim görüşümüzü yansıtmıyor’’ dedi. Sağlık Bakanlığında da sözleşmeli sağlık personeli alımı uygulaması başlattığını vurgulayan Bakan Yılmaz, ‘’Dolayısıyla da böyle bir şeyi kaldırmayı düşünmüyoruz, aksine bunun daha objektif kriterlerle, nasıl herkesi ikna eder şekilde yapılıp, o doğrultuda da Başbakanlığın talimatı var ona çalışıyoruz. Sözleşmeli öğretmen uygulaması devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu bu sözleşmelinin daha objektif kriterler içerisinde mülakat bölümünün yapılması. Başbakanlığımızın talimatı bu, onu yapacağız’’ dedi.

SİVAS 7 MİLYON SİVASLI BİRLİK OLURSA 2 TEMMUZ GİBİ OLAYLAR YAŞANMAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor