Toplu taşımada tek bilet dönemi başlıyor 

Toplu taşımada tek bilet dönemi başlıyor

Sivas Belediyesi, halk otobüslerinin toplanma merkezini Temmuz ayı içerisinde Cumhuriyet Üniversitesi kampüsüne taşıyacak. Yeni uygulama ile Sivas’ın tüm mahallelerinden tek bilet ile cumhuriyet üniversitesi ve yeni numune hastanesine ulaşım imkanı sağlanacak.

Toplu taşımada tek bilet dönemi başlıyor
Toplu taşımada tek bilet dönemi başlıyor Sivas Memleket
Bu içerik 379 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlanan tek bilet uygulamasına geçiş Temmuz ayı içerisinde başlayacak. Sivas belediyesinin halk otobüslerini toplanma alanını Üniversiteye taşıması ile birlikte Sivas’ın tüm mahallelerinden tek bilet ile Cumhuriyet Üniversitesi ve yeni Numune Hastanesine ulaşım imkanı sağlanacak.Uygulama ile ilgili gazetemize açıklama yapan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Eğri Köprü bölgesinde yapımına başlanan ikinci köprünün yapımının tamamlandığını ancak ufak tefek düzenlemelerin devam ettiğini kaydetti.

“Orada kavşak düzenlemesi belli bir yere geldi ama çalışmalar henüz tam olarak tamamlanmadı” diyen başkan Aydın, “ O çalışmaları tamamlayacağız. İsmet Yılmaz Bulvarı ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın kesiştiği bir nokta var. Orada İsmet Yılmaz bulvarını bir miktar daha uzatıp üniversite camisinin bulunduğu alan ile birleştireceğiz. Çünkü üniversitedeki indirme, bindirme alanlarının da doğru kurgulanması lazım. Dünden itibaren oradaki çalışmayı başlattık. Bu da bir iki hafta kadar bir zaman isteyebilir. Oradaki peronların çalışmaları devam ediyor. bunları tamamladığımız anda üniversitede toplanma merkezini alacağız. Zaten bina olarak, alt yapı olarak toplanma alanındaki tüm ihtiyaçları şuanda tamamlamış durumdayız. Elektronik sistemler oraya kuruldu. Taşınma süreci devam ediyor. yani oradaki her şeyi tamamlayalım ondan sonra bu sisteme direkt geçelim. Çünkü eksik bir şeyler olur ise vatandaş bu süreçte sıkıntı yaşamasın, belirsizlik olmasın düşüncesi ile her şeyi dört dörtlük tamamladıktan sonra da toplanma merkezini resmen üniversiteye almış olacağız. Buy çalışmalarımızın da Temmuz ayı içerisinde biteceğini düşünüyorum” diye konuştu. 

SİVAS TOPLU TAŞIMADA TEK BİLET DÖNEMİ BAŞLIYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek