DÜĞÜNLERİN BAŞLAMASI ÇİÇEKÇİLERİ SEVİNDİRDİ 
Reklamı Geç
Advert
Advert

DÜĞÜNLERİN BAŞLAMASI ÇİÇEKÇİLERİ SEVİNDİRDİ

Ramazan ayında bir süre düğünlere ara veren vatandaşlar, okulların da açılmasını beklemeden biran önce düğün yapmaya başladı. Düğün sezonunun açılması ile birlikte çiçekçiler, bir taraftan gelin ve damada çiçek hazırlarken, diğer taraftan da gelin arabalarını süslemeye başladı.

DÜĞÜNLERİN BAŞLAMASI ÇİÇEKÇİLERİ SEVİNDİRDİ
DÜĞÜNLERİN BAŞLAMASI ÇİÇEKÇİLERİ SEVİNDİRDİ Sivas Memleket
Bu içerik 128 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Kış mevsiminin uzun yaşandığı Sivas’ta yeterince iş yapamayan çiçekçiler, düğün sezonun başlamasıyla birlikte rahat bir nefes aldı. Düğün ve davet organizasyonlarına yetişmekte zorlanan çiçekçiler, sonbahar ortalarına kadar hareketliliğin devam edeceğini belirtiyor. Çiçekçilerin yaz aylarında en fazla sıkıntı yaşadıkları konu ise düğünleri fırsata dönüştürmek isteyenlerin iki aylığına çiçek işine girmeleri oluşturuyor.

 

Ramazan ayının sona ermesinden sonra düğünlerde artış yaşanacağını, bu artışın işlerini de etkileyeceğini ifade eden çiçekçiler, “Düğün salonlarında aşırı bir yoğunluk var. Gerek sünnet düğünü gerekse de çiftlerin evlenmesi nedeniyle işlerimizden çok memnunuz. Düğünlerde hem araç süslüyoruz, geline çiçek veriyoruz. Hem de düğünlere çiçek ve çelenk gönderiyoruz. Bunlarda işlerimizin artmasına neden oluyor” diye konuşuyor.

Gurbetçilerin de satışlarda etkili olduğunu vurgulayan Çiçekçiler, “Çiçek satışı ve gelin araması süslemesinden dolayı çok hareketli bir döneme giriyoruz. Gelin arabasının süslemesi 30 liradan başlıyor. İsteğe göre fiyat fark ediyor. Düğünlerde ise çelenk ve çiçek siparişleri oluyor. Bunların fiyatları da 30 liradan başlıyor. Çiçeklerin özelliklerine ve büyüklüklerine göre fiyatlarda fark ediyor”ifadesini kullandılar.

SİVAS DÜĞÜNLERİN BAŞLAMASI ÇİÇEKÇİLERİ SEVİNDİRDİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor