Ramazan bayramının ardından 

Ramazan bayramının ardından

Sivas'ta, Ramazan Bayramı tatili süresince meydana gelen trafik kazalarında 7 kişinin öldüğü, 95 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Ramazan bayramının ardından
Ramazan bayramının ardından Sivas Memleket

 SİVAS (AA) - Sivas'ta, Ramazan Bayramı tatili süresince meydana gelen trafik kazalarında 7 kişinin öldüğü, 95 kişinin de yaralandığı bildirildi. 

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, düzenlediği basın toplantısında, Ramazan Bayramı öncesinde bazı trafik tedbirleri aldıklarını anımsattı.

Alınan tedbirlere rağmen 4 günlük Ramazan Bayramı tatili sürecinde kentte ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları meydana geldiğini söyleyen Gürbüz, "Sivas il genelinde 4 günlük bayram tatili süresince 38 ölümlü ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 7 vatandaşımız hayatını kaybetti, 95 kişi de yaralandı." dedi. 

Kazaların hız limitlerine uymamaktan kaynaklandığına dikkati çeken Gürbüz, ölümlerin ise çoğunun emniyet kemeri takmamaktan kaynaklandığını tespit ettiklerini ifade etti.

Sürücülerin emniyet kemeri takması konusunda mücadelelerini sürdüreceklerini vurgulayan Gürbüz, "Maksadımız kazalar olmasın, insanlar ölmesin düşüncesidir. Sivas'ta emniyet kemeri takma oranını yüzde 90 seviyesine çıkarıncaya kadar denetimlerimize baskın bir şekilde devam edeceğiz." diye konuştu. 

 

SİVAS RAMAZAN BAYRAMININ ARDINDAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak