Çöl sıcakları Sivas’ı da vuracak 

Çöl sıcakları Sivas’ı da vuracak

Sivas, Yozgat, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir için sıcak hava uyarısı yapıldı. Sivas’ta sıcaklık derecesinin 37’yi bulacağı belirtildi.

Çöl sıcakları Sivas’ı da vuracak
Çöl sıcakları Sivas’ı da vuracak Sivas Memleket
Bu içerik 167 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Türkiye’yi etkisi altına alacak olan Afrika sıcakları Sivas’ta da hava sıcaklığının aşırı derecede artmasına neden olacak.  Aşırı derece artış gösterecek hava sıcaklıkları ile ilgili olarak Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü açıklama yaparak vatandaşlara da uyarıda bulundu.

Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada,"Yapılan son analiz ve tahminlere göre hafta sonundan itibaren bölgemizin mevcut sıcak havaya ilaveten Kuzey Afrika üzerinden gelecek olan yeni bir hava dalgasının etkisine gireceği tahmin ediliyor.

 Bu sıcak hava dalgası ile birlikte halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının bölgemizin genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 6 ile 8 derece üzerinden gerçekleşeceği beklenmektedir. İl merkezlerimiz de gerçekleşmesi beklenen en yüksek hava sıcaklıklarının Kayseri 39, Kırşehir 40, Nevşehir ve Sivas 37 ve Yozgat'ta 36 derece olması beklenmektedir. Sıcak hava dalgasının önümüzdeki hafta ortasında etkisini kaybedeceği ve hava sıcaklıklarının azalarak mevsim normalleri üzerine düşeceği tahmin edilmektedir" denildi.

Yapılan açıklamada hava sıcaklıklarının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunması dile getirilerek "Aşırı yüksek sıcaklıkların meydana getireceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar, kronik hastalığı olanlar olmak üzere vatandaşlarımızın güneş ışınlarının dik geldiği saat 10.00 ile 16.00 arası güneş ışınlarına dik maruz kalmamaları hususunda dikkatli olmaları ve sıcaktan korunmak için gerekli önlemleri almaları büyük önem taşımaktadır.’’ Uyarısında bulunuldu.

sivas çöl sıcakları sivas'ı da vuracak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü