Osman Seçilmiş mesire alanı hizmete açıldı 
Reklamı Geç
Advert

Osman Seçilmiş mesire alanı hizmete açıldı

Sivas Belediyesi tarafından yapılan ve Osman Seçilmiş adının verildiği mesire alanı düzenlenen törenle açıldı. 64 dönümlük alanı kapsayan park için 6 milyon lira harcandı. Bu parkla birlikte kişi başına düşen yeşil alan 5 metre kareye ulaştı.

Osman Seçilmiş mesire alanı hizmete açıldı
Osman Seçilmiş mesire alanı hizmete açıldı Sivas Memleket
Bu içerik 335 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi tarafında Seyfe Beli mevkii Organize sanayi bölgesi kesiminde bulunan eski Maliye Ormanı alanının da dahil  edilerekyapımı tamamlanan ve merhum eski Belediye Başkanı Osman Seçilmiş’in adın verildiği mesire alanı törenle açıldı. 64 dönümlük alana yapılan ve toplam maliyeti 6 milyon lira olan mesire alanı Sivas halkının hizmetine sunuldu. Açılış törenine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti milletvekilleri, il protokolü, Osman Seçilmiş’in ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Açılışta konuşan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’ın kişi başına düşen yeşil alan miktarının dünya standartlarında olduğunu söyledi.

Aydın, ‘’Sivas’ımızda güzel şeyler oluyor. Sivas her geçen gün gelişiyor. Bu alanın yarısı Milli Emlak’a aitti. Eğer bize kolaylık sağlamalarsa idi bugünkü haline getiremezdik. Yarısı da kamulaştırıldı. Bu konuda vatandaşlarımız bize kolaylık sağladı. O yüzden herkese teşekkür ediyorum. 64 dönümlük park alanı, mesire alanı şehrimize hayırlı olsun. Şehrimizin her bir bölgesinde ayrı bir mesire alanı var. Kişi başına düşen yeşil alan miktarı dünyada gelişmiş şehirlerde önemli kriterlerden bir tanesidir. Sivas bu konuda çok önemli aşamalar kaydetti. Bugün geldiğimiz noktada kişi başına 5 m2’yi yakaladık. İnşallah Karşıyaka Kardeşler bölgesi de devreye girince ve Kızılırmak da devreye girince Sivas kişi başına yeşil alan miktarında belki dünya ortalamasının da çok çok üzerine çıkacaktır. Ben bu tesisin Sivas’ımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

Belediye hizmetlerinin şehirler için çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Davut Gül ise konuşmasında, ‘’Bu hizmetlerin şehrin geneline yayılması daha da önemli. Eğer bu hizmetler bir bölgede oluyorsa ciddi derecede problem var demektir. Böyle olması şehri daha yaşanabilir hale getiriyor. Ayrıca ahde vefa göstererek kendinden önceki belediye başkanının ismini verdiği için ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise yaptığı konuşmada, Sivaslının ahde vefasından söz ederek, ‘’Sami Başkana gerçekten teşekkür ediyorum. Bir vefa örneği gösterdi. Sivas’a hizmet etmiş olan belediye başkanımız Osman Seçilmiş’in adını 64 dönümlük güzel bir parka verdi. Aziz Sivaslılar kendisine hizmet edeni unutmazlar. Sami beyin yaptığı bir kıymet bilirlik, vefa bilirlik. Ama bilin ki Sami Bey Sivas halkının talebini yerine getiriyor’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi ve Bakan Yılmaz ve beraberindeki protokol mesire alanını gezerek vatandaşların bayramını kutladı.

SİVAS OSMAN SEÇİLMİŞ MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor