Kösedağ okullarının Sorunları Görüşüldü 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kösedağ okullarının Sorunları Görüşüldü

Sivas İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu 325 öğrencinin eğitim gördüğü TokiKösedağ İlk ve Ortaokulu’nun yalıtım ile ilgili sıkıntıları ve okul bahçesinde bulunan spor alanının sorunları görüştü.

Kösedağ okullarının Sorunları Görüşüldü
Kösedağ okullarının Sorunları Görüşüldü Sivas Memleket
Bu içerik 177 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas İl Genel Meclisi idare ve meclis üyeleri rapor hlainde sunulan Suşehri TokiKösedağ ilk ve Ortaokulunun sıkıntılarını görüştü.

Okulun konum itibari ile rüzgardan çok fazla etkilendiğini dile getiren Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Murat Toraman; “Geçen yıl oluşan şiddetli rüzgar da okulun çatısı futbol sahasının üzerine uçmuş olup sahanın bir bölümünü kullanılamaz hale getirmiştir.  Okul idaresi kendi imkanları ile tehlike nedeniyle çocukların o alana geçmemesi için çaba sarf etmektedir. Konu ile alakalı geçen yıl Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonumuz bir çalışma yapmış bu durumları raporunda belirtmiş fakat düzeltilmesi için herhangi bir çalışma gerçekleştirilmemiştir. Benzer şekilde bu yıl çıkan şiddetli lodosta herkesin malumu olan merkezde çok sayıda yer hasar görmüş okulumuzda  bu durumdan maalesef nasibini almıştır” dedi.

Rüzgar neticesinde okulun yalıtımının da ciddi hasar gördüğünü belirten Toraman; “Duvarlarda bulunan yalıtım malzemeleri sökülmüştür. Ayrıca duvarda halen sarkan ve çocuklar için tehlike oluşturan yalıtım malzemeleri vardır. En kısa zamanda okulun yalıtım ve spor alanı ile ilgili sıkıntılarının giderilmesinin takdirini idaremiz ve meclis üyelerinden arz ederiz” dedi.

SİVAS KÖSEDAĞ OKULLARININ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”