6. Kitap Günleri hazırlıkları başladı 
Advert

6. Kitap Günleri hazırlıkları başladı

Sivas Kongresi'nin 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale gelen 6. Sivas Kitap Günleri'nin hazırlıkları başladı. Vali Gül başkanlığında toplanan komisyon çalışmalarına hız verdi.

6. Kitap Günleri hazırlıkları başladı
6. Kitap Günleri hazırlıkları başladı Sivas Memleket
Bu içerik 162 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Vali Davut Gül başkanlığında oluşturulan Kitap Günleri komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, daha önce 5 kez düzenlenen Sivas Kitap Günlerinin genel bir değerlendirilmesi yapıldı. İzzettin Keykavus anısına Eylül ayında yapılması planlanan etkinliklerde, kitap, yazı ve fikirleriyle Türkiye'ye önemli katkıları bulunan değerli yazar, şair ve akademisyenler Sivas'a davet edilecek ve bunlara yönelik imza ve söyleşiler düzenlenecek.

Vali Gül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, her yıl giderek daha nitelikli hale gelen kitap günlerinin şehrin kültürel ve sosyal hayatına ciddi katkılar sunduğunu belirtti.

Kitap fuarının Kurban Bayramı'ndan sonra açılacağını aktaran Gül, "Misafirlerimiz, Sivas Kitap Günlerinin konseptine uyan kişiler olacak. Hem tarihi mekanı hem de içeriğindeki sosyal donatılarla ülkemizde düzenlenen birçok kitap fuarını gölgede bırakacak bir organizasyon olacak. Sivas'ı en iyi komşularımıza tanıtabiliriz. Tokat, Erzincan, Kayseri ve Yozgat gibi komşu illerinin de reklam panolarını etkinliklerimizle donatarak, onları şehrimize davet edeceğiz. Aynı şekilde ilçelerimiz de de reklam panolarını Kitap Günleri görselleriyle süsleyeceğiz." dedi.

Toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Recep Toparlı, İl Müftüsü Şükrü Balkan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu çalışanları ve kitap günlerini yürütecek olan komisyon üyeleri katıldı.

SİVAS 6. KİTAP GÜNLERİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR