Eş zamanlı kontrollere devam 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Eş zamanlı kontrollere devam

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığının Türkiye genelinde başlattığı Türkiye Trafik Güvenliği Uygulaması bayram öncesi yaşanan yoğunluk nedeniyle ikinci kez devrede.

Eş zamanlı kontrollere devam
Eş zamanlı kontrollere devam Sivas Memleket
Bu içerik 219 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sürücülerin denetimini ve uyarılarının yapıldığı “ Türkiye Trafik Güvenliği Uygulaması” bu kez de bayram önü yaşanan trafik yoğunluğunda devreye girdi.  Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığının birlikte yürüttüğü denetimler Türkiye genelinde 2. kez eş zamanlı olarak devrede.

Denetimlere bizzat katılan Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü OrhanGürbüz denetimlerle ilgili bilgi verdi.

 Yapılan bu uygulamanın Türkiye genelinde ki ikinci eş zamanlı ortak uygulama olduğunu belirten Gürbüz; “81 ilde aynı uygulama var. Bizde Sivas ve ilçelerinde aynı uygulamayı icra ediyoruz. Özellikle emniyet kemeri ve araçların diğer evrak eksiklikleri olup olmadığını kontrol ediyoruz hem trafik hem asayiş yönü ile uygulamalarımız devam edecek” dedi.

.Öte yandan trafik içerisinde seyir halinde ki trafik ekipleri de kurallara uymayan sürücülere göz açtırmıyor. Uygulama noktasının 3 kilometre gerisinde kırmızı ışıkta geçen bir araç seyir halinde ki trafik ekipleri tarafından durdurularak ceza yazıldı. Kırmızı ışıkta geçen 65 plakalı bu aracın ise kırmızı ışıkta geçtiği yetmezmiş gibi bir de uygulama noktasını geçtikten sonra emniyet kemerini geri çıkartmış olması dikkat çekti. Trafik ekiplerince araca 301 lira para cezası yazıldı.

SİVAS ZAMANLI KONTROLLERE DEVAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”