MÜSİAD'dan 2 bin kişiye iftar 
Reklamı Geç
Advert

MÜSİAD'dan 2 bin kişiye iftar

MÜSİAD SİVAS ve MÜSİAD SİVAS Gençlik Kurulu Üyeleri geleneksel hale getirdikleri iftar programlarını “Bereket, ortağı çoğaldıkça artar” düsturu ilesekizincisini yine Sivas Belediyesi iftar çadırında tüm üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdiler.

 MÜSİAD'dan 2 bin kişiye iftar
 MÜSİAD'dan 2 bin kişiye iftar Sivas Memleket
Bu içerik 171 kez okundu.

TUĞBA TUTAK

MÜSİAD SİVAS ve MÜSİAD SİVAS Gençlik Kurulu Üyeleri geleneksel hale getirdikleri iftar programlarını “Bereket, ortağı çoğaldıkça artar” düsturu ilesekizincisini yine Sivas Belediyesi iftar çadırında tüm üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdiler.

MÜSİAD SİVAS Başkanı Av. Mustafa Coşkun:"Ramazan, halkımızı bir araya getiren kutsal değerlerimizden biridir. Zenginin fakiri anlaması, kazancında fakirinde hakkı olduğunu bilmesi, İslam şuurunun kazanılması açısında önemlidir. Ecdadımız da bir çok güzel adetimizi İslam ile harmanlayarak, paylaşırken bile ihtiyaç sahiplerini ezmeden vermesini çok güzel örneklerle bizlere miras bırakmıştır. Bizlere düşen bu güzel örneklerin sayısını artırmaktır” dedi.

 

Başkan Coşkun şöyle devam etti:” Ramazan ayı nedeniyle, kaybolmaya yüz tutan Zimem defteri geleneğini hatırlamamız gerekir. "Bu topraklarda ramazan ayı gelince zenginler tebdil-i kıyafet dolaşarak esnaftan Zimem defteri denilen borç defterlerini satın alırlar, yoksulların borçlarını kapatırlardı. Ne zengin kime yardım ettiğini, nede fakir kimin yardım ettiğini bilirdi. Zenginin mağrur olmadan vermesini, fakirin mahcup olmadan almasını sağlayan Zimem defteri adetimiz asıl zenginliğin gönülde olduğunu ne güzel anlatıyor. Zimem defteri almak kadar güzel bir yatırım anlayışı olabilir mi? İfadesini kullandı.

"Karz-ı Hasen Sandığı uygulamasını başlattık"

 

MÜSİAD'ın üyeleri arasında dayanışmayı artırmak üzere Genel Merkezimiz tarafından Karz-ı Hasen Sandığı uygulamasınınbaşladığını aktaran Coşkun,sandığın çalışma sitemine ilişkin şu bilgilere yer verdi:

"Karz-ı Hasen güzel borç demektir. Allah-ü Teala muhtaçlara kendi rızasından başka bir karşılık beklemeksizin borç vermemizi tavsiye ediyor. MÜSİAD olarak üyelerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışmayı artırmak amacıyla Karz-ı Hasen Sandığı kuruldu. Karz-ı Hasen Sandığı tabiri caizse yaralar için merhem biriktirdiğimiz bir ecza dolabı olacak. Üyelerimizin vereceği güzel borçları yine üyelerimizin ihtiyaçlarını gidermek için kullanacağız. Belirli bir aidatla sandığa giriş yapan üyelerimiz bu uygulamadan yararlanacak. Yine bu sandıktan vefat eden üyelerimizin ailelerine yardım sağlayacağız. Kısacası Karz-ı Hasen Sandığı MÜSİAD üyeleri arasında dayanışma ve yardımlaşma organizasyonu olacak. Bu uygulamanın alternatif finansman modellerine ilham vermesini temenni ediyorum." dedi.

Son olarak Coşkun:”MÜSİAD SİVAS olarak bizlerde bu güzel örneklerden yola çıkarak, iftar çadırında bir kez daha buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sene sekizincisini düzenlediğimiz ve Sivas Belediyesi iftar çadırında 2 bin ihtiyaç sahibi ile bir arada olmak bizlere güç veriyor. Bu vesile ile bütün Sivaslıların ve Milletimizin Ramazan-ı şeriflerini ve yaklaşan Ramazan Bayramını tebrik ediyor,daha nice ramazanlara ve bayramlara huzurla, mutlulukla kavuşmalarını Yüce Allahtan niyaz ediyorum” dedi.

MÜSİAD SİVAS Gençlik Kurulu Başkanı Hakan Işık ise: “Barışın, huzurun ve kardeşliğin pekiştiği, öne çıktığı Ramazan ayının birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ihtiyaç sahipleri ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar programımızla paylaşmanın lezzetini tadıyoruz. MÜSİAD SİVAS Gençlik Kurulu olarak büyüklerimizle birlikte organize ettiğimiz iftar programımızla ekmeğimizi paylaşmanın, veren el ile alan eli bir araya getirmenin zevkini tadıyoruz.” dedi.

 

SİVAS MÜSİAD 2 BİN KİŞİYE İFTAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor