Eller semaya doğru açıldı 

Eller semaya doğru açıldı

Bin aydan daha hayırlı olarak kabul gören Kadir Gecesi dolayısıyla Sivas’ta tüm camiler dolup taştı. Teravih namazına katılan Müslümanlar ellerini semaya doğru açtı ve yaratandan af diledi.

Eller semaya doğru açıldı
Eller semaya doğru açıldı Sivas Memleket
Bu içerik 188 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Kadir Gecesi dolayısıyla Sivas’taki tüm camiler dolup taştı. Sivas’ın bazı bölgelerindeki camilerde ve Paşa Camii de kılınan teravih namazı sonrası Sakalı Şerif ziyarete açıldı. Paşa Cami'sine akın eden binlerce kişi teravih namazını burada kıldı. Namaz sonrası ziyarete açılan sakal-ı şerifin gösterilmesi esnasında duygu dolu anlar yaşandığı gözlendi. İl Müftülüğünün Kadir Gecesi’ne yönelik Paşa Caminde düzenlediği program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Mevlid-i şerif ve kasidelerin okunduğu programda salavat ve tekbirler getirildi.

Teravih namazı öncesi cemaate vaaz veren İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin önemine değindi.

Kur’an-ı Kerimin indiği bu geceyi değerlendirmek, bin aylık bir ömrü hayırla geçirmek gibidir diyen Müftü Balkan; “Bu mübarek gecede melekler ve ruh, nasıl yeryüzüne iniyor ve adeta yeryüzü gökyüzü haline dönüşüyorsa, dünyaya yeni bir yön verecek ve insanlara dost doğru yolu gösterecek olan Kur’an-ı Kerimde o gece indirilmeye başlanıyor” dedi.

Kadir Gecesinde bol bol ibadet etmemiz gerektiğini ve Allah’tan af dilememiz gerektiğine vurgu yapan Balkan: “Bu tür olaylara sahne olan gecenin kıymetini bilmek, artık o geceye sahip olan ümmetin fertlerine, yani biz Müslümanlara düşmektedir. Bu geceyi ihya edip değerlendirmeye çalışan müminlerin elde edecekleri kazancın, geçmiş günahlarının bağışlanmasıdır. Kadir süresinde kıymeti anlatılan, fakat zamanı kesin olarak açıklanmayan bu mübarek gecenin fazilet ve bereketine gönülden inanıp, sevabını sadece Allah’tan bekleyerek, ibadet, dua ve hayır hasenat ile o geceyi ihya edip değerlendirmeye çalışan müminlerin elde edecekleri kazanç, geçmiş günahlarının bağışlanmasıdır” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Şükrü Balkan sohbetini ülkemizin birliği bütünlüğü ve Müslümanların kardeşliği ile bu vatan uğruna en kutsal emanetleri olan canlarını veren aziz şehitlerimize dua ederek tamamladı.

Teravih namazı sonrası salâvat ve tekbirler eşliğinde Peygamber Efendimizin sakal-ı şerifi ziyarete açıldı. Erkek-Kadın yüzlerce vatandaş duygu dolu anlarla sakal-ı şerifi ziyaret etti.

Sabah namazına kadar açık olan camide vatandaş namaz kıldı ve dua etti.

sivas eller semaya doğru açıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
Vali Gül’e bıyık yakıştı
Vali Gül’e bıyık yakıştı