6 ayda 13 bin 500 Sivaslı işe başladı 
Reklamı Geç
Advert

6 ayda 13 bin 500 Sivaslı işe başladı

Sivas Valisi Davut Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında, Sivas’ta 13 bin 480 kişinin istihdam edildiğini söyledi. Vali Gül bu sayının yakın zamanda 15 bini geçeceğini belirtti.

6 ayda 13 bin 500 Sivaslı işe başladı
6 ayda 13 bin 500 Sivaslı işe başladı Sivas Memleket
Bu içerik 379 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından, İŞKUR hizmetlerini vatandaşların ayağına götüren ve kurum çalışmaları hakkında bilgi vermek amacı ile Cumhuriyet meydanında tanıtım standı açtı. Vali Davut Gül tanıtım standını ziyaret ederek, istihdam seferberliğinin Sivas’taki yansımalarını aktardı.

Gül burada yaptığı açıklamada, ‘’Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı istihdam seferberliği vardı. Hedef Türkiye’de 2 milyon kişini ilave istihdam edilmesi idi. Bununla ilgili Sivas’ımızda da valiliğimizin öncülüğünde, İŞKUR’un koordinesinde tanıtımı yapıldı. Bu seferberliğin en önemli ayağı istihdam edilen vatandaşların sigorta giderlerinin devlet tarafından karşılaşması idi. Ondan dolayı da toplumda karşılık buldu ve Sivas’ta 13 bin 480 bu kapsamda istihdam edildi. Bu sayının yakın zamanda 15 bini geçeceğini tahmin ediyoruz’’ dedi. Programa Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat ile kurum çalışanları katıldı.

sivas 6 ayda 13 bin 500 sivaslı işe başladı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor