Ceza caydırıcı olmuyor 

Ceza caydırıcı olmuyor

Sivas’ta araç trafiği noktasında özellikle hatalı parklar konusunda yaşanan sıkıntılar Trafik ekiplerinin müdahalesine rağmen ciddiyetini koruyor.

Ceza caydırıcı olmuyor
Ceza caydırıcı olmuyor Sivas Memleket

Mehmet TIRPAN

Sivas’ın çeşitli bölgelerinde ve caddelerinde araç trafiği yüzünden yaşanan sıkıntılar ve şikayetler gün geçtikçe artmaya devam ederken Trafik ekiplerinin ikaz ve uyarıları sürücüleri yaptıkları hatalardan vaz geçirmiyor.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu civarında kaldırım üzerine park eden araçlar yayaların yolunu işgal ederken Gazi Osman Paşa İlkokulu civarında yaşanan düzensiz araç parkları vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekiplerinin uyarılarına ve cazai müeyyide uygulamalarına karşın araç sürücülerinin duyarsız davranışı yayaları çileden çıkarırken yol ortasına inmek zorunda kalan vatandaşlar da tehlike ile karşı karşıya kalıyorlar. Diğer yandan Gazi Osman Paşa İlkokulu civarında yapılan düzensiz parkların hem trafiğin tıkanmasına neden olduğu hem de vatandaşların hastası olması durumunda ambulansların girecek yerinin bulunmadığı konusunda şikayetler çoğalmaya başladı.

Hemen hemen şehrin bir çok bölgesinde yaşanan bu sıkıntıların aşılması için Trafik ekipleri mücadele verirken sıkıntıların asıl çözüm kaynağı ise araç sürücülerinin duyarlı ve bilinçli hareket etmelerinde görülüyor.

 

sivas ceza caydırıcı olmuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak