Kimin ne kadar çalıştığını biliyoruz 

Kimin ne kadar çalıştığını biliyoruz

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, merkez okul müdürleri ile bir araya geldi. TEOG sonuçları değerlendirmesi yapan Altınsoy, il merkezi ve ilçelerinin çoğunluğunun Türkiye ortalaması üzerinde olduğu belirtti. Sonuçlar üzerindeki analizleri paylaşanAltınsoy, ‘’Kimin ne kadar çalıştığı, gayret ettiğini ile ilgili her şey elimizde var. Hiç kimseye de yaptığı yanına kâr kalacak şekilde davranılmıyor’’ dedi.

Kimin ne kadar çalıştığını biliyoruz
Kimin ne kadar çalıştığını biliyoruz Sivas Memleket
Bu içerik 164 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy merkez okul müdürleriyle bir araya gelerek sene sonu değerlendirme toplantısı yaptı. Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Sivas’ın TEOG sonuçları ele alındı. Gazetemizde yer alan ‘Merkez okullar alarm veriyor’ haberine de açıklık getiren Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ‘’Merkez ve ilçeler arası değerlendirme yapılırken şunu göz ardı etmemek lazım. Bazı ilçelerimizde TEOG sınavına giren sadece 20 öğrenci var. Merkezde bu sayı yaklaşık 6 bin. Akıncılar mesela, tebrik ediyorum. 20 öğrencisi var, orada idealist bir eğitimcimiz var bu çocukları tek tek kamp yapıyor. Bu ortalamaya vurulduğu zaman 20 kişiyi değerlendirmek farklı, 6 bin kişiyi değerlendirmek farklı. Bu nedenle bazen bu değerlendirmeleri yaparken daha insaflı davranılması gerektiğini düşünüyorum’’ dedi.

Bakanlık tarafından açıklanan sonuçlarla, her okulu tek tek analiz edebildiklerini vurgulayan Altınsoy, sonuçlara göre Sivas’ın Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ettiğini açıkladı. Altınsoy, ‘’Türkiye geneli yerleştirme puanı 67.56, Sivas 68.88, merkez ilçe ise 70.26. Bu bizim kendi çalışmamız değil, Milli Eğitim Bakanlığının çalışması. Merkez ilçenin üzerinde bir iki ilçemiz var, biri Divriği, birisi de Ulaş. Ben merkez ilçe müdürleri olarak bu başarıya imza attığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın açıkladığı bu rakamlara göre Sivas 40’ın altında’’ dedi.

BAŞARISIZLIK KİMSENİN YANINA KÂR KALMAYACAK

Okul idarecilerinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ‘’Biz aynı gemideyiz. Şehrin eğitimini kalkındırmaya, en iyi noktaya götürmeye çalışıyoruz. Yani yapmış olduğumuz çalışmalarda sizlerin katkısıyla bu işler yürüyor. Sizler bizim elimiz ayağımızsınız, sizlerin yapmış olduğunuz çalımalar bizlere ışık tutuyor. Eğer bir başarı varsa başarı hepimizin, başarısızlık da varsa hepimizin başarısızlığı sayılabilir.

Biz sorumluluk ve inancımız gereği elimizden gelen gayreti sarf etmek, emeğimizi vermek zorundayız. Onun dışında da bazı arkadaşlarımız çok mütevazi davranıyorlar, bazılarının da çok gayret etmediklerini de görüyoruz. Onları burada tek tek açıklamak istemiyorum. Her okulun durumu bizde var.

2015-2016 TEOG’da Türkiye geneli yerleştirme ortalaması 304, Sivas 315. Bütün ilçelerin verileri elimizde, kimin ne kadar çalıştığını gayret ettiğini veya ne kadar gayret etmesi gerektiği ile ilgili her şey elimizde var. Hiç bir şey tesadüfen olmuyor, hiç kimse de yaptığı yanına kar kalacak şekilde davranılmıyor’’ dedi.

 

 

 

 

sivas kimin ne kadar çalıştığını biliyoruz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR