YA YIKILSIN YA SAHİP ÇIKILSIN 
Reklamı Geç
Advert

YA YIKILSIN YA SAHİP ÇIKILSIN

Paşabahçe çıkış yolu kesiminde bulunan kapı ve pencereleri kırık boş bina ile ilgili şikayetler artmaya başladı. Binanın tenha bir yerde olması nedeniyle kontrolünün zor olduğunu bu yüzdende binanın bir çok olumsuzlukların yaşandığı mekan haline dönüştüğüne dikkat çeken vatandaşlar ‘’ya yıkılsın yada sahip çıkılsın’’ diyorlar.

YA YIKILSIN YA SAHİP ÇIKILSIN
YA YIKILSIN YA SAHİP ÇIKILSIN Sivas Memleket
Bu içerik 720 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Paşabahçe çıkış yolu güzergahındabulunan boşbina son zamanlarda şikayet konusu olmaya başladı. Yaz ayları ile birlikte vatandaşların hafta sonları yada akşam saatlerinde hem dinlenmek hem eğlenmek amacıyla Paşabahçe’yi tercih etmeleri boş ve metruk binanın oluşturduğu sıkıntılarında gündeme gelmesine neden oldu.

Binanın tenha bir alanda bulunması ve bu yüzdende kontrolsüz kalması nedeniyle birçok olumsuzlukların yaşandığına dikkat çekenbazı vatandaşlar durumu WhatSapp ihbar hattından Gazetemize ulaştırarak yetkililerin konuyla ilgilenmesini talep ettiler.

Binanın kaçamak yapan kişiler tarafından da kullanıldığına dikkat çeken vatandaşlar ‘’ Paşabahçe’ye gelip giderken binadan kadın ve erkeklerin çıktığına kadar şahit oluyoruz. Binanın tenha bir yerde olması ve güvenlik açısından her zaman kontrolünün mümkün olmaması art niyetli kişilerin işine yarıyor. Kimi zaman içkicilerin mekânı olarak kullanılıyor, kimi zaman farklı amaçlarla. Vatandaşlar Yaz aylarında Paşabahçe’ye sadece hafta sonları gitmiyor hafta içi akşam saatlerinde de gidip pikniklerini yapabiliyorlar. Bu bina vatandaşlara sıkıntı veriyor. İlgili birimler bu konuya el atmalı ya bu bina yıkılmalı, yada değerlendirmeye alınarak sahip çıkılmalı’’ diyorlar.

Kapı ve pencereleri kırık bulunan binanın sağlamlık açısından kontrol edilerek ya değerlendirmeye alınması, eğer değerlendirilemeyecek durumda ise yıkılması gerektiğini belirten vatandaşlar, eğer bina sağlamsa kapı ve pencerelerinin onarılarak bu binanın Belediye tarafından Park Bahçe Müdürlüğü’nün yada Paşabahçe tesislerinin idari binası haline dönüştürülerek hem binanın kontrol altına alınmasının hem de binanın yararlı bir alanda kullanılmasının sağlanabileceği önerisinde bulunuyorlar.

Binanın yıkılması yada değerlendirilmeye alınması kararı yaşanan olumsuzlukları ve son zamanlardaki artan şikâyetleri durduracak olurken kontrolsüz bina hakkında nasıl bir karar alınacağına yetkili birimlerin kararına kalıyor.

 

sivas ya yıkılsın ya sahip çıkılsın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”