Tepkiler büyüyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Tepkiler büyüyor

Sivas Belediyesinin İstasyon caddesindeki kaldırım yenileme çalışması Sivaslıların tepkisine neden oluyor. Vatandaşlar, yenilenen kaldırımların önceki ile hemen hemen hiç farkı olmadığını belirterek, ‘’Kaldırımlar deforme olmuş değildi. Görüntü farklılığı da yok. Bu çalışmanın maliyetini merak ediyoruz’’ dediler.

Tepkiler büyüyor
Tepkiler büyüyor Sivas Memleket
Bu içerik 767 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Havaların ısınması ile birlikte Sivas Belediyesi çalışmalarına hız verdi. Birçok çalışma vatandaşlar tarafından olumlu tepki alırken, İstasyon caddesindeki kaldırım yenileme çalışmaları ise tepkilere neden oldu. Değişimi yapılan Kongre müzesi önü ve karşısındaki kaldırımların deforme olmadığını ve gereksiz yere değişim yapıldığını ileri süren vatandaşlar, gereksiz masraf nedeni ile tepkilerini dile getirdiler. Sosyal medya aracılığı ile de eleştirilerde bulunan vatandaşlar, ‘’Belediyenin kaldırım yenileme merakı şüphe uyandırıcı. Birçok yerde kaldırımlar gereksiz yere sürekli değişiyor. İstasyon caddesin kaldırımları da henüz yeni iken değişim yapılıyor. Ve hiçbir yeni düzenleme de yok. Bu değişimin bahanesi olamaz. Buraya yapılan masrafın açıklanmasını bekliyoruz’’ dediler.

İŞ MAKİNASI OPERATÖRÜDE TEPKİ ALDI

Diğer yandan Kongre Müzesi bahçesi alanı yeni onarılırken iş makinasının bu alana park edilmesi de vatandaşların tepkisini aldı. Ağır iş makinasının yeni yapılmış alana zarar vereceğini dile getiren ve görüntüleri Whatsapp aracılığı ile gazetemize ulaştıran vatandaşlar ‘’Bir yandan yenisini döşüyorlar diğer yandan yeni döşenene zarar veriliyor. İş makinasını kullanan kişi park edeceği yeri bilmiyorsa üstündeki yetkili uyarmalı. Yapılmış alana değil yapılmamış alana park etsinler. Nasılsa karşı tarafın kaldırım taşlarını kazıdılar şeritte çekili oraya park etmek yerine yapılmış yere zarar verecek bir davranış neden yapılıyor. Düşünülmeden bir kişi veya birçok kişi tarafından yapılan yanlışların bedelini Sivas ödüyor.’’ diyorlar.

Kaldırım çalışmasında kullanılan iş makinası operatörlerinin bu konulara hassasiyet göstermeleri beklenirken yetkililerinde gerekli uyarılarda bulunması bekleniyor.

sivas tepkiler büyüyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”