Merkez okulları alarm veriyor 
Reklamı Geç
Advert

Merkez okulları alarm veriyor

Geride kalan öğretim yılında, il genelinden 189 okul TEOG sınavına katıldı. 1’inci TEOG sınav sonuçlarında ilçe okulları önemli başarılar elde ederken, il merkezindeki okullar ise adeta dibe vurdu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2’inci TEOG sınav sonuçları üzerinde inceleme başlatarak, çıkacak sonuca göre merkezdeki okul idarecilerinde revizyona gidilebileceği bilgilerine ulaşıldı.

Merkez okulları alarm veriyor
Merkez okulları alarm veriyor Sivas Memleket
Bu içerik 963 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

2016-2017 eğitim öğretim dönemi sonuna girildiği bu günlerde, bütün okullar tarafından yapılan TEOG sınav analizleri Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, okulların sıralamalarını önümüzdeki günlerde açıklayarak, eğitim öğretimde alınan mesafeyi objektif olarak kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Türkiye eğitim alanında PISA verileri bağlamında bir kıpırdanma yaşarken, özelde de Sivas’ın geldiği nokta analiz ediliyor. Ortaokul 8’inci Sınıfların 1’inci Dönem ve 2’nciDönemde girdikleri TEOG sınav verilerin somut bir done olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünce analiz edildiği bilgisine ulaşıldı.

1’inci TEOG sınavına il genelinde 189 okul girerken, özellikle İlçe okullarında önemli başarıların yakalandığı gözlemlendi.

1’inci TEOG sonuçlarını analiz eden Milli Eğitim kaynakları, ilçeler ve merkez köylerin bile gerisinde kalan merkez okullarını mercek altına aldılar. Merkez okullarında Bakanlığın her türlü imkanın olmasına rağmen, sıralamada 100’ün üzerinde kalan okul idarecilerine 2’nci TEOG durumuna göre müsaade edildiği, eğer 2’nci TEOG sonuçlarında da merkezdeki okulların geride kalmaları durumunda, idarecilerin görevlendirmelerin sonlandırılabileceği bilgilerine ulaşıldı.

Milli Eğitim Müdürü Altınsoy’un, birinci dönemden itibaren I.TEOG verilerinin analizi için okullara Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerini gönderdiği ve somut verilerin kendisinde de olduğu ve bu beyanda adımlar atılacağı vurgulanmakta.

Özellikle I2’nci TEOG’un da sonuçlandığı ve somut verilerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bulunduğu ve bu veriler ışığında okullarını başarıya taşımayarak, 1’inci TEOG sınavındaki sıralamalarının bile gergisine kalan okul idarecilerinin durumlarının bir komisyon kurularak inceleneceği ve sonucun Vali Davut Gül’ün onayına sunulacağı öğrenildi. 

SİVAS MERKEZ OKULLARI ALARM VERİYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”