Ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Başkanı Sebahattin Erbıyık, THK bünyesinde verilen kursların tamamen ücretsiz olduğunu belirterek, tüm Sivaslıları kurslara beklediklerini söyledi.

Ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz
Ücretsiz kurslarımıza bekliyoruz Sivas Memleket
Bu içerik 241 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Türk Hava Kurumu (THK) Sivas Şubesi Başkanı Sebahattin Erbıyık, kurumun genel ve Sivas’taki çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Erbıyık, ’’THK, Milli sanayimizin, uçak sanayimizin, savunma sanayimizin güçlenmesi için altyapı hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan kamu yararına çalışan bir kurumdur. Yine Türk gençlerini uçmaya hazır hale getirmek, sivil havacılığa pilot yetiştirmek, uçak sanayimizin altyapısıyla ilgili alt elemanları yetiştirmek hedefleri arasındadır. Turistik ve sportif amaçlı havacılık faaliyetlerinin ülkemizde yaygınlaşmasının yanı sıra halkımızın bu manada gerek gökyüzü gerekse uzay çalışmaları konusunda bilinçlendirilmesini gaye edinmektedir’’ dedi.

THK bünyesinde verilen model uçak, planör ve yamaç kursları ile gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durduğunu işaret eden Erbıyık, bunun da kendileri için son derece önemli bir kazanım olduğunu sözlerine ekledi. Tüm kursların ücretsiz olduğunu hatırlatan ve Sivaslıları kurslara davet eden Erbıyık, ‘’THK bu kurslarda kursiyerlere sağlanan araçları da ücretsiz olarak temin etmektedir. Dolayısıyla tamamıyla halkın yararına çalışan bir kurumdur. Birinci Dünya Savaşı’ndan çıktığımız dönemlerde envanterimizde 300 uçağımız vardı. Yani Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kalan 300 uçağımız vardı. THK; 1925’te kurulduktan sonra 1935’e kadar ‘Kendi tayyareni kendi kendin al’ kampanyası başlatarak 351 uçağı Türk Hava Kuvvetleri’ne hibe etmiştir. Yani bizim envanterimizde sadece 300 uçak varken 10 yıl içerisinde gerek yaptırarak, gerekse satın alarak 351 uçağı hediye etmiştir. Bu önemli bir husustur” ifadesini kullandı.

 

SİVAS ÜCRETSİZ KURSLARIMIZA BEKLİYORUZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”