Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den Festivale Davet 

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den Festivale Davet

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer; Efsaneler Diyarı, Mavi Işıklar Ülkesi Kaş İlçesinde gerçekleştirilecek 20. Uluslararası Likya/Kaş Kültür SanatFestivalinel katılmaları için tüm herkese çağrıda bulundu.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den Festivale Davet
Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den Festivale Davet Sivas Memleket
Bu içerik 167 kez okundu.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer; Efsaneler Diyarı, Mavi Işıklar Ülkesi Kaş İlçesinde gerçekleştirilecek 20. Uluslararası Likya/Kaş Kültür  SanatFestivalinel katılmaları için tüm herkese çağrıda bulundu.

 30 Haziran-02 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecekolkan festivale 20.kez ev sahipliğini yapacaklarını dile getiren Kocaer ‘’ Festivalimizde büyük coşkuyu konuklarımızla yaşamak bizi çok mutlu edecektir." ifadelerinde kullandı.

İlçe hakkında bilgi veren  Başkan Kocaer "M.Ö.3 bin yılın ikinci yarısında Anadolu'ya  gelip tarihte bilinen ilk demokratik birliği kurmuş olan Likya medeni uygarlığına ev sahipliği yapmış , Akdeniz'in cennet ilçesi Kaş, Kalkan, Kaputaş, Xanthos, Patara, Saklıkent, Gömbe, Üçağız bölgelerinin şirin ve bir o kadar da endemik zenginliklerin bir arada bulunduğu  bir coğrafya.

Cumhuriyetin ilk yıllarında bir balıkçı kasabası olan Kaş şimdilerdeyse yerini  kendine has butik otel işletmeleri, sokaklarında tarihi anıt mezarları bulunan, adım attığınız her yerde sizi tarihi kentleriyle kucaklayan, maviyle yeşilin her rengiyle harman olduğu, farklı kültürlerin her daim  barış içinde yaşadığı, alternatif turizm faaliyetlerinin bir arada bulunduğu, sualtı dünyasının görsel zenginliklerine ev sahipliği yapan, her bir metrekaresinde mavi bayraklı plajlarının bulunduğu, ayak bastığınız her yerden olağanüstü görsel zenginliklerin bulunduğu, yöresel lezzetleriyle sizleri misafir eden, Akdeniz'in sıcak insanları ile ev sahipliği yapan kısacası  gözünüzle gördüğünüz her yerden, anı ölümsüzleştirmek için deklanşöre bastığınız doğal bir plato.

            Kaş İlçemizde günü asla boş geçirmezsiniz. Kültür turları, jeep ve at safari, rafting, dağcılık, trekking, bisiklet, yamaç paraşütü ve Cmass 2. Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yaptığımız "dalış" gibi birçok spor dalının merkezi durumundadır.

            Kaş'ın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini anlatmakla bitmez. Kaş anlatılmaz yaşanır.

            M.Ö 5. yüzyılda yaşamış ünlü tarihci Herodot'un deyimiyle " Yıldızların Dünyaya En Yakın Gözüktüğü Yerde" aynı ışığın altında buluşmak dileğiyle, Kültür ve Sanat festivalimize bekliyoruz   "   dedi.

SİVAS KAŞ BELEDİYE BAŞKANI HALİL KOCAER'DEN FESTİVALE DAVET
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”